12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Ripple’ın SEC Davası Sonrasında Halka Açılacağı Söylentilerinin Ardından XRP %15 Değer Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ripple Labs’ın ödeme ağında kullanılan dijital varlık XRP, Ripple’ın şirket dışında en büyük hissesine sahip olan yatırımcının, şirketin SEC davasının tamamlanması sonrasında halka açılmayı planladığını söylemesiyle fiyatlarında büyük artış yaşadı.

Binance indirim kodu

Japon finans şirketi SBI Group CEO’su Yoshitaka Kitao, Ripple’ın, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile arasındaki anlaşmazlığı çözdükten sonra halka açık bir şirket olmayı planladığını söyledi.

Binance indirim kodu

CEO Brad Garlinghouse Şirketini Halka Açmak İstiyor

Kitao, şirketin kazançları ve gelecek planları hakkında yaptıkları bir toplantıda, şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen’in, Ripple’ı halka açmayı planladıklarını öğrendiğini söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kitao, gelişmeleri kendi ağzından şöyle aktardı: “Şu anda görülen davanın sonucundan sonra Ripple halka açılacak. Şirketin mevcut CEO’su bu adımı atmak istiyor. Ayrıca Chris de Brad ile aynı fikirde.

XRP fiyatları, bu gelişmenin ardından Cuma günü (bugün) %14 değer kazanarak 1.6397 seviyesine kadar yükseldi. XRP yılın başından bu yana toplamda %650’lik bir fiyat artışı yaşadı.

SEC Davası Aralık Ayından Bu Yana Sürüyor

SEC, Aralık ayında Ripple Labs ile Garlinghouse ve Larsen’e dava açmıştı. SEC’in suçlamaları arasında şirket yetkililerinin kayıtsız bir şekilde 1.3 milyar değerinde XRP’yi piyasaya sürdüğü iddiaları da var. SEC ayrıca XRP’nin bir tür kripto para olduğunu reddediyor, bunun yerine XRP için menkul kıymet tanımını kullanıyor. Davanın ilk açıldığı zamanlarda XRP büyük bir düşüş yaşamış ve ayrıca bazı kripto para borsalarından da kaldırılmıştı. 2021 yılının bahar aylarında ise rüzgar tekrardan Ripple lehine esmeye başladı ve mahkeme, SEC’in XRP’yi neden Bitcoin ve Ethereum gibi bir kripto para yerine menkul kıymet olarak nitelendirdiğini anlatması için SEC’e çağrıda bulundu.

İlgili Haber:  Ripple, Bitcoin ve Ethereum ile İlgili SEC Belgelerinin Açığa Çıkmasına Yönelik Kararı Kazandı

Ripple CEO’su Dava ile İlgili İyimser Olduğunu Aktarmıştı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise bugün yaptığı açıklamalarda ABD’deki kripto para regülasyonlarının karmaşıklığını eleştirmiş ve bu tür regülasyon karmaşaları nedeniyle yatırımcıların kripto paralar konusunda ne yapacağını bilemediğini ifade etmişti. Aynı konuşmada Garlinghouse ayrıca yaşanan yeni gelişmeler ile birlikte SEC davası hakkında iyimser olduğunu da söyledi. Ripple ayrıca ABD dışına yaptığı yatırımlar ile de etki alanını genişletmeyi sürdürüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar