1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Risklerinden Kaçınarak Nasıl Bitcoin Satın Alınır?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, yatırımcılarını son 12 ayda %260’tan fazla arttığı muhteşem bir yolculuğa çıkarmış olsa da bu varlığa sahip olmak, kripto para fiyatlarındaki vahşi dalgalanmalar nedeniyle risklerle dolu olarak değerlendiriliyor. Ancak yatırımcıların doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmadan Bitcoin patlamasından bir parça kâr elde etmelerinin birkaç yolu bulunuyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin boğası Mike Novogratz tarafından yönetilen kripto para yatırım şirketi olan Galaxy Digital (BRPHF), Silvergate (SI) ve Bitcoin madencilik firması Riot Blok Zinciri (RIOT) adlı en iyi Bitcoin bankası da dahil olmak üzere Bitcoin’in yükselişinden para kazanan birçok şirket halka açık olarak işlem görüyor. Bitcoin’e maruz kalmak isteyen yatırımcılar ayrıca popüler Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) satın alabiliyor.

Binance indirim kodu

Yaklaşan bir halka arzla ilgili de çok büyük bir heyecan görünüyor. En iyi Bitcoin borsalarından biri olan Coinbase’in bu yılın sonlarında halka açılması bekleniyor. Öte yandan PayPal gibi daha birçok yerleşik şirket de Bitcoin artışından yararlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kullanıcıların nakit parayla kripto para satın almalarını sağlayan bir Bitcoin ATM’si olan CoinFlip’in CEO’su ve kurucusu Daniel Polotsky, Bitcoin sahibi olmadan Bitcoin’e maruz kalmanın yollarının bulunduğunu söylüyor.

Yine de kripto ile ilgili hisse senetleri, geçen yıl Bitcoin talebindeki çarpıcı artışa rağmen değişken olabiliyor.

Örneğin bu haftanın başlarında, Başkan Joe Biden’in Hazine Bakanı seçtiği Janet Yellen’ın, kripto paralar hakkında şüpheli yorumlar yapmasının başka bir satışa yol açtığı görülüyor. Bu durum, Bank of America’daki bir stratejistin “tüm balonların en büyüğü” olarak nitelendirdiği Bitcoin coşkusundan kısa bir süre sonra geliyor. Öte yandan son zamanlarda yatırımcıların kripto cüzdan şifrelerini kaybettikleri ve Bitcoinlerine erişemeyecekleri konusunda hikayeler de yayılıyor.

Bankalar ve diğer finans şirketleri Bitcoin patlamasından kazanç sağlıyor

Bitcoin ile ilgili hisse senetleri de tahmin edilemiyor ve bazen iyi haberlerde bile düşüşe neden olabiliyor. Bunun nedeninin, bu hisselerin fiyatlarının Bitcoin fiyatlarına çok yakından bağlı olması olduğu düşünülüyor.

Pazarın kapanmasının ardından çarşamba günü kazanç bildiren Silvergate, perşembe günü yaklaşık %15 düşüyor. Bankanın, dijital para mevduatlarının üçüncü çeyrekteki değeri olan 2.1 milyar dolardan dördüncü çeyrekte iki katından fazla artarak 5 milyar dolara yükseldiğini kaydettiği göz önüne alındığında bu “aşırı” olarak değerlendiriliyor.

Silvergate CEO’su Alan Lane bir basın bülteninde 2020’nin, kurumsal yatırımcı topluluğu arasında dijital paraya yatırım arttıkça işleri için önemli bir büyüme ve genişleme yılı olduğunu söylüyor.

Lane, Paul Tudor Jones, Stanley Druckenmiller ve Anthony Scaramucci gibi yüksek profilli para yöneticilerinin son zamanlarda Bitcoin’i kucakladıkları gerçeğinden bahsediliyor.

Ünlü para yöneticilerinin ilgisi, Bitcoin ve blok zinciri teknoloji şirketlerine yatırım yapan bir fon olan Amplify Transformational Data Sharing ETF’nin (BLOK) portföy yöneticisi Mike Venuto’nun Silvergate’in sahibi olmasının ana nedeni olarak görülüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 19.000 Dolara Ulaştı: Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Görebilir

Fonda Galaxy Digital’in yanı sıra Bitcoin madencileri Riot Blockchain, Marathon Patent Group (MARA) ve Hive Blockchain (HVBTF) de bulunan Venuto, Bitcoin’in yükselişinden en fazla faydayı sağlayacak kripto para şirketlerini aradığını açıklayarak bunların gerçek finansmanı olan daha olgun şirketler olduğunu söylüyor.

Venuto, New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange’i (ICE) takdir ediyor çünkü aynı zamanda bir kripto vadeli işlem platformu olan Bakkt’ın çoğunluk sahibi olarak hareket ediyor. Bakkt, bu ayın başlarında VPC Impact Acquisition Holdings adlı özel amaçlı bir satın alma şirketi ile birleşme yoluyla halka açılmayı planladığını duyurmuş bulunuyor.

PayPal ve Square büyük kripto kazananları olabilir

Venuto’nun fonu, artık kullanıcıların Bitcoin ticareti yapmasına izin veren dijital ödeme devleri Square (SQ) ve PayPal’a (PYPL) yatırım yapıyor. BTIG finans teknolojisi analisti Mark Palmer perşembe günü PayPal’ın hisselerini “satın almaya” yükseltiyor ve şirketin kriptoya geçişini ana motivasyon olarak gösteriyor.

Palmer, PayPal’ın kripto para işinin önümüzdeki yıl şirketin yıllık gelirlerine 1 milyar dolardan fazla katkıda bulunabileceğini ve ödeme platformunun hem yatırımcılar hem de tüccarlar için “kripto kabulünü teşvik etmede öncü bir rol oynamaya hazır olduğunu” söylüyor.

Bitcoin veriminin, son zamanlarda kurumsal parasının bir kısmını Bitcoin’e yatırdığını söyleyerek dalgalar yaratan bir yazılım şirketi olan MicroStrategy (MSTR) ile birlikte Square’e yardımcı olması bekleniyor.

Bir kripto para borsası olan OKCoin’in CEO’su Hong Fang, bu hisse senetlerinin kripto para madenciliği konusunda rahat olmayan yatırımcılar için daha iyi bahisler olabileceğini belirterek Square’in büyümesinin büyük ölçüde Bitcoin işinden kaynaklandığını ve tabiri caizse Square’in artık bir kripto hisse senedi haline geldiğini ifade ediyor.

Bu, bazılarının kripto ile ilgili hisse senetlerinin fayda sağlamaya devam edebileceğini düşünmesinin başka bir nedeni olarak görülüyor. Daha fazla büyük para yöneticisinin sözde küçük ve yerel yatırımcılara katılabileceği ve Square, PayPal ve yaklaşan Coinbase IPO gibi şirketlerde hisse satın alabileceği söyleniyor.

Coinbase’de hissesi olan bir risk sermayesi şirketi olan Initialized Capital’in genel ortağı Alda Leu Dennis, bunun son Bitcoin artışını üç yıldan daha uzun bir süre önceki dalgalanmadan farklı kıldığını açıklıyor.

2017 Bitcoin koşusunun daha çok perakende yatırımcıları tarafından yönlendirildiğini belirten Dennis, Bitcoin’in daha geniş bir şekilde benimsendiğini ve ona yatırım yapan daha fazla kurumun var olduğunu söylüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar