1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Robinhood, 1 Dolardan Başlayan Kripto Para Alımlarını Kullanıma Sunduğunu Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Robinhood, müşterilerin 1 Dolar gibi düşük bir fiyata kripto para satın alma işlemleri yapmasına olanak sağlayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Robinhood, müşterilerin 1 Dolar gibi düşük bir fiyata haftalık ve günlük kripto para satın alma işlemleri yapmasına izin verecek.
  • Hizmet, müşterilerin kademeli olarak kripto para satın almaları ve fiyat dalgalanmalarına karşı korunmaları için alternatif bir yol sağlayacak.

Robinhood, müşterilerin 1 Dolar gibi düşük bir fiyata günlük, haftalık ve aylık olarak yinelenen kripto para satın alma işlemleri yapmasına olanak sağlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Robinhood’un Kripto Para Stratejisi

Yinelenen alımlar veya Dolar maliyeti ortalaması olarak bilinen bu tür satın alma faaliyetleri, hisse senedi dünyasında yaygın bir yatırım stratejisidir. Bu yöntem, piyasadaki fiyat dalgalanmalarına karşı korunmanın bir yolu olarak görülür.

Robinhood Kripto COO’su Christine Brown’a göre, bu yöntem, yatırımcıların düzenli olarak küçük miktarlar elde etme yeteneği ve özellikle de değişken kripto para piyasaları söz konusu olduğunda son derece faydalıdır.

Brown, konu ile ilgili “Bu yöntem, müşterilerin kripto parada uzun vadeli bir yaklaşım benimsemelerini sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Brown, yinelenen satın alma özelliğinin özellikle kripto parada yeni olan ve piyasada sık sık yaşanan çöküşlerden korkan yatırımcılara çekici gelebileceğini de ekledi.

Herhangi Bir İşlem Ücreti Alınmayacak

Robinhood, işlem ücretlerinin %4’e kadar çıkabildiği diğer kripto para platformlarının aksine, yinelenen satın alma özelliğinin herhangi bir ücret veya komisyon olmadan kullanıma sunulacağını açıkladı.

Robinhood, kripto hizmetlerini elbette ücretsiz olarak sunmuyor. Şirket, toplu satın alımları kripto likidite sağlayıcılarına ilettiğinde ücretler elde ederek para kazanıyor.

Robinhood’un duyurusu, daha çok hisse satın almak için kullanılan bir platform olarak bilinen şirketin, kripto alanında da çarpıcı bir şekilde büyüdüğünü gösteriyor. Yakın tarihli bir duyuruda Robinhood, son çeyrekte müşterilerinin büyük kısmının hisse senedi yerine kripto para satın aldığını açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar