5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Robinhood, 2.1 Milyar Dolarlık Halka Arzın Ardından 32 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son derece popüler kripto para ve hisse senedi ticaret uygulaması Robinhood’un hisseleri bugün Nasdaq’ta işlem görmeye başlayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Popüler ticaret uygulaması Robinhood’un hisseleri bugün Nasdaq’ta işlem görmeye başlayacak.
  • Halka arzının ardından Robinhood’un değerlemesi 32 milyar Dolara ulaştı.

Popüler ticaret uygulaması Robinhood, bugün merakla beklenen halka arzı (IPO) ile 2.1 milyar Dolar topladı.

Binance indirim kodu

Robinhood’un Halka Arzı

Şirket, toplamda, her biri 38 Dolardan 55 milyon hisse sattı. Halka arzı ile birlikte Robinhood’un değeri 31.8 milyar Dolara ulaştı; bu da onu son zamanlarda halka açılan en değerli Amerikan şirketlerinden biri haline getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Şirket daha öncesinde yaptığı açıklamada, halka arz hisselerinin %35’ine kadarını kullanıcıları için ayırmayı planladığını duyurmuştu. Bu sayede kullanıcılar, Robinhood’un uygulamasındaki “IPO’ya Erişim” özelliği aracılığıyla bir satın alma talebinde bulunma imkanına erişti ve kazananlar bir çekiliş ile belirlendi.

Robinhood hisselerinin ticareti bugün Nasdaq’ta “HOOD” kodu ile başlayacak.

Robinhood’un Kripto Para Planları

Robinhood, bu yıl kripto endüstrisindeki varlığını istikrarlı bir şekilde artırıyor. Örneğin Mart ayında şirketin CEO’su Vlad Tenev, platformun “mümkün olduğunca hızlı bir şekilde” kripto cüzdanı uygulamasını sunmayı planladığını belirtti.

Geçen hafta halka arzının arifesinde şirket, müşterilerin kripto paralarını ödünç vermelerine ve stake etmelerine izin verme planlarını da açıkladı. Robinhood finans direktörü Jason Warnick konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Robinhood, müşterilerimizin istediğini bildiğimiz cüzdanlar, borç verme ve stake etme gibi şeylere çok fazla yatırım yapıyor. Önümüzde büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz ve müşteriler için daha fazla ürün sunmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Robinhood, şirketin S1 dosyasına göre halka arzdan sonra oy çoğunluğunu elinde tutacak olan Vlad Tenev ve Baiju Bhatt tarafından 2013 yılında kuruldu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar