5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Robinhood CEO’su Kripto Para ile İlgili Daha Çok Sayıda Hizmet Sunacaklarını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Robinhood CEO’su Vlad Tenev Cumartesi günü yaptığı açıklamasında kripto para sektörünün bireysel yatırım uygulaması olan Robinhood için hayati önem taşıdığını ve gelecekte bir kripto para cüzdanının uygulamaya entegre edilebileceğini söyledi: “Kripto para müşterilerimizin istediği özellikleri sağlamak için gözlerden uzak bir şekilde çok sayıda çalışma yapıyoruz. Müşterilerin kripto para cüzdanı talep ettiklerinin farkındayız.”

Binance indirim kodu

Robinhood CEO’su Açıklamasında Bu Kez Daha Dikkatli Davrandı

CEO, kullanıcıların gelecekteki bir tarihte söz konusu kripto para özelliklerine erişim sağlayabileceklerini söyledi ancak bu gelişmenin yol haritası ile ilgili bir tarih vermedi. CEO’nun bu duyurusu geçmişteki duyurulara göre biraz daha dikkatli bir şekilde oluşturulmuş. Mart ayında Tenev kullanıcılara mümkün olan en kısa sürede bir kripto para cüzdanı sağlayacaklarına dair söz vermişti.

Binance indirim kodu

Robinhood kullanıcıları, mevcut sistemde uygulamadaki hesaplarına kripto para gönderemiyor ve hesabındaki kripto paraları da dışarı çıkartamıyor. Bu nedenle potansiyel kullanıcıların bazıları Coinbase gibi kripto para borsalarına yöneliyor. Ancak Tenev bu durumun da düzeltileceğini söyledi: “Yeni özellikleri güvenli bir şekilde piyasaya sürmek istiyoruz. Başından itibaren doğru bir şekilde oluşturmamız gereken çok sayıda konu var.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tenev’in açıklamaları, şirketin Perşembe günü gerçekleşecek olan halka arz etkinliğinden önce düzenlenen ve şirketin üst düzey yöneticilerinin sahne aldığı soru cevap etkinliğinde yapıldı.

Şirketin Gelirlerinin Bir Kısmı Dogecoin’e Bağlı

2013 yılında kurulan Robinhood platformunun bir süredir kripto para dünyasına yöneldiği açıkça görülüyor. Şirketin ilk çeyrek raporunda sağladığı gelirin %17’sinin kripto para işlemlerinden alınan komisyon ücretleri sayesinde kazanıldığı ortaya çıkmıştı.

Ancak şirket kripto para ticaretinin ciddi bir sorumluluk getirdiğinin de farkında. Halka arz başvurusuna göre, Robinhood’un ilk çeyrekteki kripto para gelirinin %34’ü bir şaka coini olan Dogecoin’den sağlandı. Şirketin yaptığı açıklamalara göre bu coine olan ilginin azalması durumunda kripto para ile ilgili birimleri için bir risk doğabilir.

İlgili Haber:  Kripto ile Ödeme Başlatacak Olan PayPal'da Vergilendirme Nasıl Olacak?

Şirketin çok sayıda kez manşetleri süslemesi dolayısıyla Robinhood’un halka arzı heyecanla beklenen bir olay haline geldi. Şirket gerçekleştirdiği başvurusunda halka arz metoduyla beraber, en yüksek aralıkta 35 milyar dolarlık bir piyasa değerlemesi ile beraber 2.3 milyar dolara kadar yatırım toplamayı planlıyor. Şirketin “finansal demokratikleşme” misyonu dolayısıyla, halka arz sırasında sunulacak hisselerin üçte biri, Robinhood uygulaması aracılığıyla müşteriler ile paylaşılacak.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar