10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Robinhood Dogecoin ile Ödeme Yapılmasının Önünü Açacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Şirketin CEO’su Vlad Tenev’in Salı günü Twitter’dan milyarder ve kripto para savunucusu Mark Cuban’a cevap niteliğinde yaptığı açıklamada, Robinhood’un kripto para yatırma ve çekim işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Binance indirim kodu

Ünlü yatırımcı Mark Cuban, attığı tweet’inde, Dogecoin’in büyümesi için önündeki en büyük engelin, kullanıcılarının Dogecoin’i online mağazalarda satın alımlar yapabilmesi için kullanamaması olduğunu ifade etmişti.

Binance indirim kodu

Robinhood Kripto Paraların Dışarıya Aktarılmasına İzin Vermiyor

Kullanıcılar, Robinhood üzerinden kripto para alım satımı gerçekleştirebiliyor fakat şu anda kripto paralarını çekemiyor ya da kripto para cüzdanlarına erişemiyor. Bu yüzden de Robinhood üzerindeki kripto paralar ödeme yapmak için kullanılamıyor. Ayrıca, insanların başka bir platformdaki cüzdanlarındaki kripto paralar da Robinhood hesaplarına aktarılamıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Robinhood hesaplarındaki Dogecoin ve diğer kripto paralar da bu sebeple kilitlenmiş bir hale geliyor ve gerçek hayattaki alışveriş noktalarında kullanılmasının önü kapanmış oluyor. Kripto paralarını günlük hayatta kullanabilmek isteyen yatırımcı ve kullanıcılar ise, ayrı bir kripto para cüzdanı kullanmak zorunda kalıyor.

Tenev’in attığı tweet’ler ile birlikte bu durum yakında değişebilir. Kullanıcıların da sıklıkla talep ettiği üzere, Robinhood’un bu sorunlara neden olan yatırma ve çekme konusundaki yeterliliklerinin geliştirilmesi bekleniyor.

Mark Cuban Sıkı Bir Dogecoin Savunucusu Olarak Biliniyor

Dallas Mavericks basketbol takımının sahibi olan Cuban, sadık bir kripto para savunucusu olmasıyla tanınıyor. Özellikle Dogecoin konusundaki olumlu yaklaşımlarıyla tanınan Cuban, bu kripto paranın ödeme yöntemi olarak da kullanılması gerektiğini düşündüğünü söylemişti. Geçtiğimiz hafta ise Cuban, bir TikTok fenomeninin Dogecoin ile Mavericks maçına bilet almasına yardımcı olmuştu. Mavericks, Mart ayında yaptığı açıklamada, Dogecoin’in bilet satın alımı ve takım mağazasındaki alışverişlerde ödeme yöntemi olarak kullanılacağını duyurmuştu.

İlgili Haber:  Apple Kurucu Ortağı Steve Wozniak, Yeni Bir Kripto Para Üretti

Pazartesi günü ise, Cuban attığı tweet’iyle bu ay boyunca 6.000 adet satın alma işleminin Dogecoin ile gerçekleştiğini söyledi.

2013 yılında bir şaka olarak başlayan Dogecoin, kökenini internet kültüründeki Doge ‘mim’inden alıyor. Dogecoin fiyatları bu yıl uçuşa geçmiş ve son 12 yıla göre %12.000 değer kazanmıştı. Bu ayın başlarında ise 0.45 doların üstüne çıkan Dogecoin kendisine ait rekoru tazelemiş oldu. Dogecoin bu yazının yazıldığı anlarda ise yaklaşık 0.27 dolar ile önceki güne göre %1.2 değer kazanmış gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar