7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Robinhood, Dogecoin Transferi Özelliğini Açıyor! Sırada Shiba Inu Olabilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Her şeyin yolunda gitmesi durumunda, Robinhood platformunda Dogecoin yatırımı bulunan yatırımcılar artık coinlerini Robinhood cüzdanından borsa dışı bir cüzdana aktarabilecek.

Binance indirim kodu

Robinhood’un kripto COO’su Christine (Hall) Brown, 420.71 DOGE (bu yazının yazıldığı anlarda 94.10 dolar) miktarındaki kripto parayı transfer ettiğine dair ekran görüntüsünü takipçileriyle paylaştı ve bununla birlikte kripto para takipçilerini de heyecanlandırdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para cüzdanlarını test etmek için sadece seçili müşterilere sunulan Wallets Alpha programıyla ilgili Brown daha önce şunları söylemişti: “Testte yer alan bazı kullanıcılar, iş hayatındaki ödemelerini kripto para olarak almak için cüzdan kullanmak istiyor, diğerleri ise arkadaşları ile faturalarını bölüşebilmek için dolar yerine kripto para kullanmayı tercih ediyor (bu da söz konusu miktarı dolar olarak girerek fakat kripto para olarak göndererek mümkün olacak).”

Dogecoin Kullanıcıları Mutlu Görünüyor

Dogecoin kurucusu Billy Markus da, attığı Tweet’lerden de anlaşılabileceği üzere, Robinhood’un son güncellemesinden memnun gibi görünüyor. Markus ayrıca, görece düşük olarak gözüken DOGE transfer ücretini de övmekten kendisini alamadı.

Christine Brown, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu transfer Robinhood dışına gerçekleştiği için ağ tarafından belirlenen bir işlem ücreti uygulandı (bu ücret, işlemleri doğrulayan DOGE madencilerine gidiyor). Ücret 0.02 DOGE (yaklaşık olarak sadece 0.005) olarak belirlendi. Ancak bununla birlikte, Robinhood cüzdanları/müşterileri arasında gerçekleşecek işlemlerin herhangi bir ağ ücretine tabii tutulmayacağını belirtmek istiyorum.

Peki işlem ücretlerinin üstünde neden bu kadar duruluyor? Dogecoin Core 1.14.5 güncellemesi ile birlikte DOGE işlem ücretlerine, 0.01 DOGE/kb olacak şekilde bir minimum önerilen işlem ücreti kotası eklendiğini de unutmayalım.

Bu konuyla ilişkili olacak şekilde, kripto para borsası Binance, söz konusu güncelleme nedeniyle oluşan problemler sonucunda bu ayın başında DOGE ağı para çekimlerini durdurma kararı almıştı. Buna ek olarak kullanıcılar, daha önce başarısız olan işlemlerinden hesaplarına ücretsiz bir şekilde DOGE geldiğini bildirdiler. Bu durumun yeni minimum ücret kuralıyla ilgili olabileceği düşünülüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'de Büyük Fiyat Artışından Sonra Yeni Bir GameStop Vakası Yaşanabilir

Elon Musk’tan gelen bir Tweet üzerine kripto para borsası Binance, teknik problemleri konu alan bir gönderi paylaşmıştı. Kripto para borsası, DOGE cüzdanını yeniden düzenlediğini açıklamış ve bu işlemlerin bir hafta kadar daha sürebileceğini belirtmişti.

DOGE ile ilgili konularda tabii ki akla SHIB de geliyor. Ancak Brown geçmişte yaptığı açıklamalarında, DOGE’un Robinhood üzerinde listelenmesinin SHIB’in de listeleneceği anlamına gelmediğini söylemişti. 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar