17.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Robinhood, Dogecoin Transferi Özelliğini Açıyor! Sırada Shiba Inu Olabilir mi?

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 4 gün önce

blank

Her şeyin yolunda gitmesi durumunda, Robinhood platformunda Dogecoin yatırımı bulunan yatırımcılar artık coinlerini Robinhood cüzdanından borsa dışı bir cüzdana aktarabilecek.

blank

Robinhood’un kripto COO’su Christine (Hall) Brown, 420.71 DOGE (bu yazının yazıldığı anlarda 94.10 dolar) miktarındaki kripto parayı transfer ettiğine dair ekran görüntüsünü takipçileriyle paylaştı ve bununla birlikte kripto para takipçilerini de heyecanlandırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto para cüzdanlarını test etmek için sadece seçili müşterilere sunulan Wallets Alpha programıyla ilgili Brown daha önce şunları söylemişti: “Testte yer alan bazı kullanıcılar, iş hayatındaki ödemelerini kripto para olarak almak için cüzdan kullanmak istiyor, diğerleri ise arkadaşları ile faturalarını bölüşebilmek için dolar yerine kripto para kullanmayı tercih ediyor (bu da söz konusu miktarı dolar olarak girerek fakat kripto para olarak göndererek mümkün olacak).”

Dogecoin Kullanıcıları Mutlu Görünüyor

Dogecoin kurucusu Billy Markus da, attığı Tweet’lerden de anlaşılabileceği üzere, Robinhood’un son güncellemesinden memnun gibi görünüyor. Markus ayrıca, görece düşük olarak gözüken DOGE transfer ücretini de övmekten kendisini alamadı.

Christine Brown, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu transfer Robinhood dışına gerçekleştiği için ağ tarafından belirlenen bir işlem ücreti uygulandı (bu ücret, işlemleri doğrulayan DOGE madencilerine gidiyor). Ücret 0.02 DOGE (yaklaşık olarak sadece 0.005) olarak belirlendi. Ancak bununla birlikte, Robinhood cüzdanları/müşterileri arasında gerçekleşecek işlemlerin herhangi bir ağ ücretine tabii tutulmayacağını belirtmek istiyorum.

Peki işlem ücretlerinin üstünde neden bu kadar duruluyor? Dogecoin Core 1.14.5 güncellemesi ile birlikte DOGE işlem ücretlerine, 0.01 DOGE/kb olacak şekilde bir minimum önerilen işlem ücreti kotası eklendiğini de unutmayalım.

Bu konuyla ilişkili olacak şekilde, kripto para borsası Binance, söz konusu güncelleme nedeniyle oluşan problemler sonucunda bu ayın başında DOGE ağı para çekimlerini durdurma kararı almıştı. Buna ek olarak kullanıcılar, daha önce başarısız olan işlemlerinden hesaplarına ücretsiz bir şekilde DOGE geldiğini bildirdiler. Bu durumun yeni minimum ücret kuralıyla ilgili olabileceği düşünülüyor.

İlgili Haber:  Ticaret Platformu Robinhood, Ekim Ayında Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Transferlerini Başlatıyor

Elon Musk’tan gelen bir Tweet üzerine kripto para borsası Binance, teknik problemleri konu alan bir gönderi paylaşmıştı. Kripto para borsası, DOGE cüzdanını yeniden düzenlediğini açıklamış ve bu işlemlerin bir hafta kadar daha sürebileceğini belirtmişti.

DOGE ile ilgili konularda tabii ki akla SHIB de geliyor. Ancak Brown geçmişte yaptığı açıklamalarında, DOGE’un Robinhood üzerinde listelenmesinin SHIB’in de listeleneceği anlamına gelmediğini söylemişti. 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend