3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Robinhood Üzerinde En Çok Satın Alınan Kripto Paralar: Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz günlerde Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında konuşan Robinhood Baş Ürün Sorumlusu Aparna Chennapragada, Bitcoin’in bu yıl şirket için şu ana kadar en çok satın alınan varlığı olduğunu söyledi. Chennapragada, sunumunda herhangi bir rakam vermeden Bitcoin’in en çok satın alınan varlık olduğunu belirtti.

Binance indirim kodu

Sıfır komisyonlu işlemlerle devrim yaratan ve müşteri tabanı %50 yeni yatırımcılardan oluşan Robinhood’un paylaştığı bu bilgi, insanların Bictoin’e olan inançlarını gösteren güçlü bir piyasa sinyalidir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ama Robinhood platformunda en çok satanlar arasında sadece Bitcoin yok. Bitcoin’den sonra platformun en çok satanları arasında Apple hisseleri 2., Ethereum ise 3. sırada.

Robinhood üzerinde en çok satın alınan varlık Bitcoin.
Robinhood üzerinde en çok satın alınan varlık Bitcoin.

Ayrıca ilk 10’da, Tesla CEO’su Elon Musk’ın gözbebeği Dogecoin de bulunuyor. Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter hisselerini satın alıp yönetim kuruluna girmişti. Musk, bugün attığı bir tweette, Twitter’da Dogecoin ile ödeme alabileceklerine dair bir açıklamada bulundu. Bunun üzerine Dogecoin gün içinde %5 artış gösterdi.

Dogecoin fiyatı son 24 saatte %5 arttı.
Dogecoin fiyatı son 24 saatte %5 arttı.

Chennapragada, konferansta yaptığı sunuma birkaç önemli duyuru daha ekledi.

İlk olarak, Robinhood bekleme listesindeki +2 milyon müşteriye harici kripto transferleri için tam işlevsellik verildi. Bu özellik, harici cüzdanlara bitcoin göndermek ve almakla ilgilenmeyen acemi yatırımcıların çok ilgisini çekmeyebilir, ancak deneyimli kripto yatırımcıları için uzun zamandır beklenen bir özellik olmuştur.

Son olarak, Robinhood’un Bitcoin Lightning Network’ü platformuna entegre etme planlarından da bahsedildi. Lightning, ucuz ve anlık ödemeleri kolaylaştırmak için kullanılabilen, Bitcoin ana ağı üzerinde bulunan merkezi olmayan bir katmandır. Çok yaygınlaşmamış osa da, Lightning son zamanlarda Cash App, ödeme işlemcisi BitPay ve büyük kripto borsası Kraken gibi şirketlerle iş birliği yapmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Lightning ağına stabil coin transferlerinin geleceği duyurulmuştu. Ayrıca, geçen yıl Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador’da Bitcoin ödemelerini kolaylaştırmak için de LN kullanılıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar