1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Robinhood Kullanıcıları Hâlâ Bir Adet GameStop Hissesiyle Sınırlandırılıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son günlerde yaşanan gelişmelerin ardından “sorunlu bir ticaret uygulaması” olarak anılan Robinhood, platformundaki kısıtlanmış hisse senetlerinin listesini daraltsa da GameStop (GME) hisselerinde büyük kısıtlamalar uygulamaya başladı.

Binance indirim kodu

Robinhood web sitesine göre kısıtlama listesi; GME, AMC, BlackBerry, Express, Genius Brands International, Koss, Naked Brand Group ve Nokia dahil olmak üzere sekiz farklı hisse senedine indirildi. CNBC’nin bildirdiğine göre Robinhood, daha önce 29 Ocak’ta 50 hisse senedi için ticareti sınırlamıştı.

Binance indirim kodu

Yeni kısıtlamalara göre Robinhood kullanıcılarının beş opsiyon sözleşmesinin yanı sıra hâlâ yalnızca bir GameStop hissesi satın alabildiği ve AMC ticaretinin 10 hisse ve opsiyon sözleşmesiyle sınırlı olduğu kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Firma, halihazırda daha fazla sayıda hisse veya sözleşmeye sahip olan Robinhood kullanıcılarının, daha fazla pozisyon açmak için varlıklarını satmak zorunda kalacaklarını açıkladı.

Listelenen limitler dışında daha fazla sayıda hisse veya sözleşme sahibi olan kullanıcıların, pozisyonlarının satılmayacağı veya kapatılmayacağı fakat ilgili limitin altında olacak kadar varlık yeterince satılmadığı sürece bu menkul kıymetlerin her biri için daha fazla pozisyon açılmayacağı kaydedildi.

Robinhood, GameStop hisselerinin yükselişiyle baş edebilmek için alımları askıya aldı

Robinhood ticaret hizmetlerini sürdürmek için mücadele ederken Wallstreetbets Reddit topluluğu ise GME gibi hisse senetlerini tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardı. 28 Ocak’ta Robinhood, hisse senedinin 12 Ocak’taki değeri olan yaklaşık 20 dolardan %1400 yükseliş kaydetmesinin ardından GME alımlarını askıya aldı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, olayın ardından Robinhood platformunu araştırdığını ima etti ve “belirli hisse senetlerinin alım satım fiyatlarının aşırı fiyat dalgalanması yaratması” konusundaki endişelerini dile getirdi.

Yatırımcılar Robinhood’a tepki göstermeye devam ediyor

Robinhood’un GME’yi durdurma kararı ticaret camiasında geniş çapta eleştirildi ve Google Play Store’daki Robinhood’un sayfasında en az 100.000 olumsuz yorum görüldü. Google’ın sahte yorum izleme sistemiyle binlerce olumsuz yorumu hurdaya çıkarmasına rağmen Robinhood uygulamasının puanı, bugün itibariyle yayımlanan 294.954 yorumla bir yıldızda kalmaya devam etti.

İlgili Haber:  SEC Davası XRP için Sonun Başlangıcı

Devam eden sorunların ortasında Robinhood kullanıcıları Twitter üzerinde #robinhoodboycott etiketini başlatarak tüccarları varlıklarını platformdan çıkarmaya çağırdı.

Ancak, GameStop kısa sıkışması nedeniyle sorun yaşayan tek şirket Robinhood olmadı. Çevrimiçi ticaret platformu IG Group Holdings de 30 Ocak günü piyasadaki “aşırı dalgalanma” nedeniyle GME ve AMC’deki yeni pozisyonları kısıtlayacağını açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar