1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Robinhood Platformu Kripto Para Kullanıcısı Sayısını 9.5 Milyona Çıkardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Alım satım uygulaması Robinhood, 2021 yılının ilk çeyreğinde kripto para alım satımı yapan kullanıcı sayısının 9.5 milyona fırladığını açıkladı. Bu sayı 2020 yılının son çeyreğinde 1.7 milyon kripto para kullanıcısı olarak açıklanmıştı.

Binance indirim kodu

Robinhood şirketinin Perşembe günü yayınladığı bir blog postunda açıkladığı bildiride Robinhood kripto platformunun 2018 yılında hayata geçtiğinin altı çizildi ve özellikle 2021 yılın kendi platformlarında oldukça hareketli geçtiği ifade edildi.

Binance indirim kodu

2021 Yılı Bitcoin İçin Kurumsal Benimsenmeler Yılı Oldu

Bu yıl, finansal kurumların ve diğer şirketler tarafından, müşterilerine kripto para ve bunları destekleyen blockchain teknolojisini kullanmalarına izin verecek, hatta kripto paralar ile ödeme yapılmasını sağlayacak yenilikler açısından büyük adımlar atıldı. Yatırım bankası Goldman Sachs’ın CEO’su David Solomon Salı günü yaptığı açıklamada, müşterilerinin arzularına göre kripto para ve diğer dijital para birimleri alanında onları destekleyecek yeni sistemler üzerinde çalıştıklarını belirtmişti. Tesla CEO’su Elon Musk da geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada ürettikleri elektrikli araçlar için yapılan ödemelerin, şimdilik sadece ABD vatandaşları için olmak üzere, Bitcoin ile gerçekleştirilebileceğini duyurmuştu. Bu adımlardan sonra da Visa, Paypal ve Mastercard da Bitcoin ve diğer kripto paralar ile dünyanın her yerinde ödemeler yapılması için yeni altyapılar hazırladıklarını söylemişlerdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bazı uzmanlara göre, kurumsal firmaların Bitcoin’i giderek benimsemeleri sayesinde 2021 yılında Bitcoin için yükseliş trendinin devam edeceği öngörülmüştü. Mark Cuban gibi bazı yatırımcılar ise 2021 yılının ve önümüzdeki birkaç senenin de Ethereum’un Bitcoin’in önüne geçeceği yıllar olacağını düşündüklerini ifade etmişti. Bu yılın başından beri devam eden NFT çılgınlığı da Ethereum’un yükselişindeki ana faktörlerden biri olmuştu. Ethereum yükseliş trendinde Bitcoin’i oransal olarak geride bırakmıştı.

İlgili Haber:  Ethereum Classic %12 Artış Kaydederek Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Kullanıcılar Robinhood Platformunda Popüler Kripto Paraları Alıp Satabiliyor

Robinhood güncel olarak müşterilerine içlerinde Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum’un da bulunduğu yedi kripto parayla alım satım imkanı sunuyor.

Robinhood’un yaptığı açıklamaya göre: “Herkesin erişim imkanına sahip olacağı açık ve merkezi olmayan (DeFi) bir küresel finansal sistemi Robinhood’un misyonuyla tam olarak örtüşüyor. Bu yüzden de kripto para ticareti alanına adım atmayı Robinhood platformu için biçilmiş kaftan olarak görüyoruz.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar