1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Robinhood, Yılbaşından Bu Yana 6 Milyon Kripto Para Müşterisine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ticaret platformu bu yıl çeşitli sorunlar yaşasa da birçok kişinin hala kripto uygulamasını kullanmaya devam ettiğini belirtiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Robinhood, “finansmanı demokratikleştirmek” mottosunu benimseyen bir ticaret platformudur.
  • Kripto para uygulaması, popülerliğini gittikçe artırıyor.
  • Uygulama, yalnızca geçtiğimiz ay 3 milyon yeni kripto para kullanıcısına ulaştı.

Popüler ticaret platformu Robinhood, 2021 yılında şimdiye kadar yaşanan artışla altı milyon müşteriye ulaştığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Robinhood Kripto Uygulaması 3 Yıl Önce Piyasaya Sürüldü

Ticaret platformunun yayınladığı blog gönderisine göre, Robinhood’ın kripto ürünü üç yıl önce piyasaya sürüldü ve 2020’de ayda ortalama 200.000 yeni kullanıcı kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak bu yıl uygulamanın popülaritesi son derece arttı. Yalnızca geçtiğimiz ay 3 milyondan fazla kişi uygulamayı kullanmak için kaydoldu.

Şirket, “Rakamlar açık: 2021 bir kripto patlamasıyla başladı.” notunu paylaştı. Blog yazısı, uygulamadaki ortalama işlem boyutunun 500 Dolar civarında olduğunu ekledi.

Robinhood, genellikle piyasalara aşina olmayanların hisse senedi alıp satmasına izin vererek ticareti demokratikleştirmeyi savunduğunu belirtiyor.

Robinhood’da Hangi Kripto Paraların Ticareti Yapılabilir?

Kripto uygulamasında kullanıcılar Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Dogecoin, Ethereum, Ethereum Classic ve Litecoin alıp satabilir.

Platform, bu yıl GameStop destanında çoğunlukla olumsuz bir intiba ile manşetlerde yer aldı. Amatör tüccarlar video oyunu perakendecisinin ölmekte olan hisselerini eline geçirirken uygulama hisse alımlarını geçici olarak durdurdu.

Robinhood Crypto, kısa bir süre sonra dünyanın en zengin isimlerinden Elon Musk’un Twitter açıklamaları ile fiyatı artan Bitcoin ve Dogecoin satın alımlarına da kısıtlamalar getirdi. Bu süreçte her iki kripto parada da ani bir talep artışı ortaya çıkmıştı.

Bu, kripto topluluğundaki bazı isimlerin şirketin “finansmanı demokratikleştirme” mottosuna aykırı davrandığı yönünde eleştiriler geliştirmesine neden oldu.

İlgili Haber:  Hackerlardan Ele Geçirilen Bitcoin, Müzayedede Değerinin Beş Katına Satıldı

Yine de, görünüşe göre, uygulama 2021 yılına güçlü bir giriş yaptı ve kripto para kullanıcıları arasındaki popülaritesi her geçen gün daha da artıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar