30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Roc-A-Fella Kurucu Ortağı, Ethereum’da 10 Milyon Dolarlık NFT Satışı Yapıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Roc-A-Fella Records, geçen ay bir NFT satışı nedeniyle kurucu ortağı Damon Dash’e dava açmıştı. Şimdilerde ise yeni bir gelişme yaşanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Roc-A-Fella Records, geçtiğimiz ay, Jay-Z’nin “Reasonable Doubt” albümünden ilham alan bir NFT satmaya çalıştığı için kurucu ortağı Damon Dash’e dava açtı.
  • Yargıç, söz konusu NFT’nin satışını durdurdu.
  • Şimdilerde ise Damon Dash, şirketteki hissesini bir NFT olarak satmaya çalışıyor.

Roc-A-Fella Records, geçtiğimiz ay, Jay-Z‘nin “Reasonable Doubt” albümünden ilham alan bir NFT satmaya çalıştığı için kurucu ortağı Damon Dash’e dava açtı.

Binance indirim kodu

Jay-Z’nin “Reasonable Doubt” Albümü ile İlgili Telif Sorunları

Sanatçılar, genel olarak, bir şarkının veya albümün “NFT’sini yaparak” para kazanmaya çalıştıklarında, müzikle ilişkili bir dosya oluştururlar. Bir NFT, bir dosyaya eklenmiş bir tür benzersiz kripto paradır. Bir NFT satın almak size token ve ilişkili dosyanın bir kopyasını sağlar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ancak Roc-A-Fella’nın şikayetine göre, plak şirketinin kurucu ortağı Damon Dash, NFT ile birlikte Jay-Z’nin “Reasonable Doubt” albümünün “telif hakkı sahipliğini” de satmak için çabalıyor. Damon Dash şirketin üçte birine sahip olsa da, herhangi bir kaydın telif hakkına sahip değil. Roc-A-Fella da bu nedenle Dash’in “sahip olmadığı şeyi satamayacağını” dile getiriyor.

Şimdilerde ise Dash, “Reasonable Doubt”ın telif hakkını açık artırmaya çıkarmak yerine, Roc-A-Fella’daki tüm hissesini açık artırmaya çıkarmaya çalışıyor. Üç gün önce, “It’s The Roc” adlı yeni bir NFT’yi duyuran Damon Dash, “Roc-A-Fella Inc’deki 1/3 hissesinin en yüksek teklifi verene gönderileceğini” açıkladı.

Minimum Teklif 10 Milyon Dolar

Dashnftgallery.io web sitesindeki tanıtım yazısında, “Damon Dash, Jay-Z’nin ilk albümü Reasonable Doubt’ın sahibi olan Roc-A-Fella Inc.’deki hissesini açık artırmaya çıkarıyor.” ifadeleri yer aldı.

İlgili Haber:  Taklitçi Bir Hesap Kurt Cobain NFT’si Satıyor

Söz konusu NFT, OpenSea ve Foundation’da görüntülenebilir olmasına rağmen henüz resmi olarak listelenmedi. Bunun yerine Dash, ilgili taraflardan tekliflerini web sitesinde bağlantılı bir Ethereum adresine göndermelerini talep etti.

ETH adresine ne gönderilebileceği konusunda bir sınır belirtilmedi; ancak site, minimum 10 milyon ABD Doları veya eşdeğerinde bir teklif talep edildiğinin altını çiziyor.

Açık artırma, 26 Temmuz Pazartesi günü sona erecek.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar