2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Rock Müzik Efsanesi Gene Simmons, Cardano’ya 300 Bin Dolarlık Yatırım Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Efsane Rock grubu Kiss’in üyesi Gene Simmons, Cardano’ya (ADA) 300.000 Dolar değerinde yatırım yaptığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kiss’ten Gene Simmons, 300.000 Dolar değerinde Cardano satın aldı.
  • Simmons, kripto paranın Bitcoin’den çok daha ucuz olduğunu ve büyük bir potansiyele sahip olduğunu söylüyor.
  • Simmons, tweetlerinin yatırım tavsiyesi olmadığını savunuyor.

Kiss’in ünlü basçısı Gene Simmons, kripto para hakkında Twitter’da yorumlarını paylaştı. Ayrıca 300.000 Dolar değerinde Cardano (ADA) satın aldığını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Simmons, kararın arkasındaki nedenlerini açıklayarak, ADA’nın bir şekilde diğer kripto paralardan daha uygun fiyatlı olduğunu iddia etti.

“ADA, Bitcoin’e Göre Çok Daha Ucuz”

Ünlü müzisyen, “Bitcoin gibi tek bir kripto parası 50.000 Doların üzerinde olan diğer varlıklarıma kıyasla ADA çok ucuz. Ve ona inanıyorum.” diye yazdı.

Ancak bilindiği üzere kripto paralar çok küçük miktarlarda satın alınabilir. Yani Bitcoin’in yüksek fiyatı, ona yatırım yapmak isteyen kullanıcılar için engel oluşturmaz.

Kripto paraları karşılaştırmanın en iyi yolu, her birinin farklı bir arza sahip olduğunu hesaba katan ilgili piyasa değerine bakmaktır. Cardano özelinde, Bitcoin’in 18.6 milyonluk arzına kıyasla dolaşımda 31 milyar tokeni var. Bu nedenle de daha düşük bir fiyatı var.

2021, Cardano İçin Verimli Bir Yıl Olacak

Takipçilerinden birine verdiği yanıtta Simmons, Cardano’nun 2021’de verimli bir yıl geçireceğine inandığını ifade etti. Ayrıca ADA’nın Ethereum’un kurucularından Charles Hoskinson tarafından yaratıldığını da vurguladı.

Hoskinson, Simmons’ı Cardano ailesine davet ettiğini söyleyerek hızlıca yanıt verdi. Ayrıca “Herhangi bir desteğe ihtiyacınız olursa bana mesaj atın.” diye ekledi.

Şu anda piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para olan Cardano, son haftalarda fiyatında önemli bir artış gördü.

İlgili Haber:  Göstergelere Göre Kurumlar ve Balinalar Bitcoin Topluyor: Yeni Bir Bitcoin Boğa Koşusu mu Geliyor?

Gene Simmons Kripto Para Piyasasının Tanınan Bir Figürü

Simmons’ın kripto para ile ilişkisi, Bitcoin’in 20.000 Dolara yükseldiği 2017’de başladı. Dört yıl sonra bu ayın başlarında ise; Dogecoin ve XRP fiyatlarının aniden fırlamasından birkaç gün sonra, söz konusu kripto paraların her ikisine de yatırım yaptığını açıkladı.

Bazı yorumcular Simmons’a Cardano gibi altcoinleri tanıtmak için ödeme almakla suçladı. Ancak Kiss üyesi, tweetlerinin yatırım tavsiyesi olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Simmons, “Size yatırım tavsiyesi vermek için burada değilim. Kendi araştırmanızı yapın, size söylüyorum beyler. Ayrıca beni tanımıyorsun. Yani seninle arkadaş olma fikri her şeyden önce aklımda değil.” diye yazdı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar