30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

RockX, Polkadot Ekosistemi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Dijital varlık geliştirme şirketi RockX, önümüzdeki beş yıl içinde Polkadot (DOT) ekosistemini desteklemek için 20 milyon dolarlık bir yatırım programı başlattı. Proje başına maksimum 500.000 dolar değerinde DOT token ile sınırlandırılan finansman, bunun yanı sıra ekibin geliştiricilerinin teknik desteğini de sağlayacak. Buna karşılık firma, desteklenen projelerden token veya hisse alacak.

Binance indirim kodu

Şu anda Polkadot, Cosmos, Solana, Oasis ve Terra için bir düğüm işleten RockX, aynı zamanda Asya merkezli Bitcoin (BTC) madencilik tesisi RockMiner’ı da işleten Alex Lam tarafından kuruldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Firmanın CEO’su Lam; programın, adının gizli kalmasını isteyen bir dizi bireysel yatırımcının mali yardımı ile başlatıldığını söyledi. Gizemli ortakları, aynı zamanda Ethereum’un (ETH) uzun vadeli destekçileri ve önde gelen DOT sahipleri olarak tanımlayan Lam şu ifadeleri kullandı: “Bu gizemli ortaklar, 2015’ten beri Ethereum topluluğunda yer alan ve geçmişte hem yatırım hem de inşaat projeleri aracılığıyla Ethereum ekosistemini destekleyen kişiler.” dedi.

Bu kişilerin, mali katkılarına rağmen hangi projelerin programa kabul edileceği konusunda herhangi bir etkide bulunamayacakları belirtilirken bu kararın sadece RockX ekibi tarafından alınacak bir karar olduğu söylendi.

Başka yatırımlar da gelebilir

Ekip, bir yatırım programı olarak yapılandırılmış olmasına rağmen, gelecekte belirli projelere koşulsuz hibe verilmesini de değerlendirecek. Programa henüz hiçbir proje kabul edilmemiş olsa da RockX halihazırda bazı ekiplerle ön görüşmelerde bulunuyor.

Duyuru, Polkadot’un Polkadot Hazinesi’ni kurmasından sadece bir hafta sonra gelmesine ve yatırım programının “hazine ile hiçbir bağlantısı olmadığı” iddialarına rağmen, Polkadot ağındaki “projeler inşa etmek ve bu projeleri tanıtmak” vizyonuyla benzer bir çizgide ilerliyor. Bu konuda konuşan Lam, “Güçlü teknik bir geçmişe sahip olan RockX, Polkadot’u da geliştirecek ve ona teknik olarak katkıda bulunacak.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  OCC Eski Başkanı Brooks'a Göre Kripto Para Yarınlar İçin Gerekli

Güney Doğu Asya Signum Capital’deki en büyük kripto fonu, RockX’te bir yatırımcıya ait. Yönetici ortak John Ng Pangilinan, RockX’in Polkadot ağını bir düğüm operatörü olarak korumaktan daha fazlasını yaptığını söyledi ve “RockX, teknik yeteneklerini ve yatırımcı ağlarını kullanarak blok zincirlerinin büyümesine yardımcı olmak için bir adım daha ileri gidiyor. Bu, endüstri için yeni ve işbirlikçi bir model oluşturacak.” dedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar