Dijital varlık geliştirme şirketi RockX, önümüzdeki beş yıl içinde Polkadot (DOT) ekosistemini desteklemek için 20 milyon dolarlık bir yatırım programı başlattı. Proje başına maksimum 500.000 dolar değerinde DOT token ile sınırlandırılan finansman, bunun yanı sıra ekibin geliştiricilerinin teknik desteğini de sağlayacak. Buna karşılık firma, desteklenen projelerden token veya hisse alacak.

Şu anda Polkadot, Cosmos, Solana, Oasis ve Terra için bir düğüm işleten RockX, aynı zamanda Asya merkezli Bitcoin (BTC) madencilik tesisi RockMiner’ı da işleten Alex Lam tarafından kuruldu.

Firmanın CEO’su Lam; programın, adının gizli kalmasını isteyen bir dizi bireysel yatırımcının mali yardımı ile başlatıldığını söyledi. Gizemli ortakları, aynı zamanda Ethereum’un (ETH) uzun vadeli destekçileri ve önde gelen DOT sahipleri olarak tanımlayan Lam şu ifadeleri kullandı: “Bu gizemli ortaklar, 2015’ten beri Ethereum topluluğunda yer alan ve geçmişte hem yatırım hem de inşaat projeleri aracılığıyla Ethereum ekosistemini destekleyen kişiler.” dedi.

Bu kişilerin, mali katkılarına rağmen hangi projelerin programa kabul edileceği konusunda herhangi bir etkide bulunamayacakları belirtilirken bu kararın sadece RockX ekibi tarafından alınacak bir karar olduğu söylendi.

Başka yatırımlar da gelebilir

Ekip, bir yatırım programı olarak yapılandırılmış olmasına rağmen, gelecekte belirli projelere koşulsuz hibe verilmesini de değerlendirecek. Programa henüz hiçbir proje kabul edilmemiş olsa da RockX halihazırda bazı ekiplerle ön görüşmelerde bulunuyor.

Duyuru, Polkadot’un Polkadot Hazinesi’ni kurmasından sadece bir hafta sonra gelmesine ve yatırım programının “hazine ile hiçbir bağlantısı olmadığı” iddialarına rağmen, Polkadot ağındaki “projeler inşa etmek ve bu projeleri tanıtmak” vizyonuyla benzer bir çizgide ilerliyor. Bu konuda konuşan Lam, “Güçlü teknik bir geçmişe sahip olan RockX, Polkadot’u da geliştirecek ve ona teknik olarak katkıda bulunacak.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Enerji Sektörü Sınırlamalarına Almanya’dan Blok Zinciri Çözümü

Güney Doğu Asya Signum Capital’deki en büyük kripto fonu, RockX’te bir yatırımcıya ait. Yönetici ortak John Ng Pangilinan, RockX’in Polkadot ağını bir düğüm operatörü olarak korumaktan daha fazlasını yaptığını söyledi ve “RockX, teknik yeteneklerini ve yatırımcı ağlarını kullanarak blok zincirlerinin büyümesine yardımcı olmak için bir adım daha ileri gidiyor. Bu, endüstri için yeni ve işbirlikçi bir model oluşturacak.” dedi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın