1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Roiland’ın Kripto Sanat Koleksiyonu 1.65 Milyon Dolara Satıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Justin Roiland’ın ilk kripto sanat koleksiyonu 1.300 ETH’nin biraz üzerinde satıldı. Bu, yaklaşık 1.65 milyon Dolar değerine denk geliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Justin Roiland’ın ilk kripto sanat koleksiyonu 1.65 milyon Dolara satıldı.
  • “Yapabileceğim En İyisi” başlıklı koleksiyon, bir düzineden fazla sanat eserinden oluşuyordu.
  • Gelirlerin bir kısmı Los Angeles’taki evsizlere yardım etmek için kullanılacak.

Metrik platformu CryptoArt.io’ya göre, Justin Roiland’ın değiştirilemez token (NFT) sanat eseri koleksiyonunu toplamda yaklaşık 1.65 milyon Dolara satıldı.

Binance indirim kodu

Her NFT’nin içinde gömülü olan tanımlayıcı bilgiler vardır ve bu da her birini benzersiz kılar. Bu, her birinin yalnızca bir kişi tarafından tutulabileceği anlamına gelir ve çoğu NFT, Ethereum blockchaini üzerinde çalışır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

En Pahalı Parça 290 Bin Dolar Değerinden Alıcı Buldu

Roiland’ın “Yapabileceğim En İyisi” başlıklı koleksiyonu, Gemini’ye ait kripto borsası Nifty Gateway’de açık artırmaya çıkarıldı. Koleksiyon 16 NFT tabanlı sanat eserinden oluşuyordu.

“It’s Basically Tree Guy” (10 Dolar) ve “Eligible Bachelors” (100 Dolar) gibi bazı parçalar 100 kopya olarak satılırken, diğer sürümler toplamda 20, 10, 5 veya bir NFT’den oluşuyordu.

Roiland’ın NFT koleksiyonunun en değerli parçası “The Smintons” (“The Simpsons”a açık bir gönderme) adlı bir sanat eseriydi.

Nifty Gateway, eserin satışı ile ilgili, “Bu parça için minimum teklif 14.999 Dolardır. Bu, Ebay’de açık artırmada satılan fiziksel Smintons parçasıyla aynı tutar. NFT, fiziksel parçadan daha değerli mi olacak?” şeklinde tweet attı.

Görünüşe göre, evet, Roiland’ın sanat eserinin NFT temsili, en hafif deyimiyle fiziksel emsalinden daha değerli hale geldi. “The Smintons” için kazanan teklif 290.100 Dolar değerinde idi.

Aralık Ayında 8.2 Milyon Dolarlık NFT Sanat Eseri Satışı Yapıldı

Açık artırmadan sonra yaptığı açıklamalarda ise Roiland, “Sminton’ların tüm geliri doğrudan Los Angeles’taki evsizlere yardım etmek için harcanacak.” dedi.

İlgili Haber:  Binance, Coinbase Hisse Senedi Tokeni Listelemesini Erteledi

Diğer türünün tek örneği sanat eserleri ise 150.000 Dolar, 100.000 Dolar ve 92.000 Dolara satıldı.

Kripto sanatının popülaritesi son zamanlarda artıyor. Yalnızca Aralık ayında 8.2 milyon Dolar değerinde NFT sanat eseri satıldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar