Roiland’ın Kripto Sanat Koleksiyonu 1.65 Milyon Dolara Satıldı

Justin Roiland’ın ilk kripto sanat koleksiyonu 1.300 ETH’nin biraz üzerinde satıldı. Bu, yaklaşık 1.65 milyon Dolar değerine denk geliyor.

Haberin Özeti

  • Justin Roiland’ın ilk kripto sanat koleksiyonu 1.65 milyon Dolara satıldı.
  • “Yapabileceğim En İyisi” başlıklı koleksiyon, bir düzineden fazla sanat eserinden oluşuyordu.
  • Gelirlerin bir kısmı Los Angeles’taki evsizlere yardım etmek için kullanılacak.

Metrik platformu CryptoArt.io’ya göre, Justin Roiland’ın değiştirilemez token (NFT) sanat eseri koleksiyonunu toplamda yaklaşık 1.65 milyon Dolara satıldı.

Her NFT’nin içinde gömülü olan tanımlayıcı bilgiler vardır ve bu da her birini benzersiz kılar. Bu, her birinin yalnızca bir kişi tarafından tutulabileceği anlamına gelir ve çoğu NFT, Ethereum blockchaini üzerinde çalışır.

En Pahalı Parça 290 Bin Dolar Değerinden Alıcı Buldu

Roiland’ın “Yapabileceğim En İyisi” başlıklı koleksiyonu, Gemini’ye ait kripto borsası Nifty Gateway’de açık artırmaya çıkarıldı. Koleksiyon 16 NFT tabanlı sanat eserinden oluşuyordu.

“It’s Basically Tree Guy” (10 Dolar) ve “Eligible Bachelors” (100 Dolar) gibi bazı parçalar 100 kopya olarak satılırken, diğer sürümler toplamda 20, 10, 5 veya bir NFT’den oluşuyordu.

Roiland’ın NFT koleksiyonunun en değerli parçası “The Smintons” (“The Simpsons”a açık bir gönderme) adlı bir sanat eseriydi.

Nifty Gateway, eserin satışı ile ilgili, “Bu parça için minimum teklif 14.999 Dolardır. Bu, Ebay’de açık artırmada satılan fiziksel Smintons parçasıyla aynı tutar. NFT, fiziksel parçadan daha değerli mi olacak?” şeklinde tweet attı.

Görünüşe göre, evet, Roiland’ın sanat eserinin NFT temsili, en hafif deyimiyle fiziksel emsalinden daha değerli hale geldi. “The Smintons” için kazanan teklif 290.100 Dolar değerinde idi.

Aralık Ayında 8.2 Milyon Dolarlık NFT Sanat Eseri Satışı Yapıldı

Açık artırmadan sonra yaptığı açıklamalarda ise Roiland, “Sminton’ların tüm geliri doğrudan Los Angeles’taki evsizlere yardım etmek için harcanacak.” dedi.

  Şu Ana Dek NFTleri Takip Edemediyseniz Yola Buradan Başlayabilirsiniz

Diğer türünün tek örneği sanat eserleri ise 150.000 Dolar, 100.000 Dolar ve 92.000 Dolara satıldı.

Kripto sanatının popülaritesi son zamanlarda artıyor. Yalnızca Aralık ayında 8.2 milyon Dolar değerinde NFT sanat eseri satıldı.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın