28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Rusya, Dijital Varlıkları Mülkiyet Olarak Tanıyacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Rusya başbakanı, bazı değişikliklerin yapılacağını açıkladı ancak bunlar çoğu kripto para birimini etkilemeyebilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Başbakan Mikhail Mishustin, Rusya hükümetinin dijital finansal varlıkları mülk olarak sınıflandırmayı planladığını açıkladı.
  • “Potansiyel değişiklikler aynı zamanda “gölge planlarını” da engellemelidir” diye ekledi.
  • Ancak uzmanlar, değişikliklerinin çoğunlukla kripto para birimleri için değil güvenlik tokeni benzeri varlıkları düzenlemek amacıyla yapıldığını belirtiyor.

Ülkenin başbakanı Mikhail Mishustin bugün düzenlenen bir toplantıda, Rus hükümetinin yerel kripto para piyasasının gelişimine liderlik etmeyi planladığını, bu sayede bu tür varlık sahiplerinin haklarını ve çıkarlarını koruyabileceğini ifade etti.

Binance indirim kodu

Kripto Para Birimleri, Dijital Finansal Varlık mı?

Mishustin yaptığı açıklamalarda, “Vergi Kodunda bir dizi değişiklik yapacağız. Dijital finansal varlıklar mülk olarak tanınacak ve sahipleri herhangi bir yasadışı eylem durumunda adalete güvenebilecek ve mülkiyet haklarını mahkemede savunabilecek.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ona göre, potansiyel yeni değişiklikler, kriptoyu içerebilecek herhangi bir “gölge planını” da önemli ölçüde engellemelidir. Ancak bir uzman, Mishustin’in son yorumlarının yeni bir şey içermediğini iddia etti.

Decrypt ile konuşan merkezi olmayan finans (DeFi) odaklı Tokenomica şirketinin avukatı ve CEO’su Artyom Tolkachev, Mishustin’in bugün masaya yeni bir şey getirmediğini açıkladı. Vergi kanununda yapılan değişikliklerin zaten bir süre önce duyurulduğunu belirtti.

Son Düzenlemeler Hiçbir Sorunu Çözmeyecek

Tolkachev, Decrypt’e verdiği demeçte, “Başka bir şey ise daha ilginç: Kripto para birimlerinin ‘dijital finansal varlıklar’ olmadığını anlamak önemlidir. Doğaları gereği, DFA’lar daha çok güvenlik tokenleri gibidir, bu nedenle bir hükümet toplantısında yan yana düşünülmeleri biraz gariptir. Görünüşe göre hükümet zaten hayata geçirmiş olduğu yasaları her zaman tam olarak anlamıyor.” dedi.

“Bu nedenle önemli değişiklikler beklenmemelidir.” diyen Tolkachev, “Rusya’da daha önce kripto para birimleri ile ilgili herhangi bir düzenleme olmadığı gibi, bugün de hala bir düzenleme yok ve bu önemli bir sorun. Dahası, son zamanlarda gittikçe artan engelleyici girişimler gördük ve henüz kimsenin aslında güvenlik tokeni olan DFA’nın düzenlenmesine ihtiyacı yok.” diye ekledi.

İlgili Haber:  Küresel Merkez Bankaları Dijital Para Birimi Konusunda Vites Arttırdı

Rusya son zamanlarda katı kripto yasalarını gevşetmek için bazı adımlar attı. Ancak Bitcoin sahipleri, herhangi bir uyumsuzluk halinde, yine de hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar