7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Rusya, Bazı Yatırımcıların Kripto Para Alımlarını Sınırlamayı Hedefliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Rusya Merkez Bankası ayrıca kripto paradaki “panik” alımlarını önlemek için kripto borsalarındaki işlemleri yavaşlatmak istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Rusya Merkez Bankası, “akredite olmayan yatırımcıların” kripto para alımlarını sınırlamayı planlıyor.
  • Düzenleyici kurum ayrıca kripto paradaki “panik” alımlarını önlemek için kripto borsalarındaki işlemleri de yavaşlatmak istiyor.

Rusya Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov, yerel haber ajansı Interfax’a yaptığı açıklamada, Rusya’nın perakende yatırımcıları kriptoya yatırım yapmanın “potansiyel zararlarından” korumak için yeni yasalar çıkarması gerektiğini belirtti.

Binance indirim kodu

Kripto Para Yatırımları Sınırlandırılacak

Aksakov, bu amaçla ülke parlamentosundaki milletvekillerinin, “akredite olmayan yatırımcıların” kripto para alımlarını sınırlamak için yeni bir mevzuat düşündükleri bildirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Aksakov konu ile ilgili, “Kripto paralar, gelişmiş odak noktamıza tabidir ve yeni bir araç olduğu ve vasıfsız bir yatırımcı için oldukça zor olduğu için kripto paraya yatırım yapan vatandaşlarımız adına maksimum koruma sağlamaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Aksakov, küresel yatırımcıların kripto paraya milyarlarca Dolar akıtması nedeniyle bu alanın çok fazla risk içerdiğini söyledi. Komite başkanı, “Profesyonel olmayan bir yatırımcıyı kripto paradaki kötü düşünülmüş yatırımlardan korumak için kesinlikle özel mevzuat sağlamamız gerekiyor.” dedi.

Rusya, Yatırımcıları “Panik” Ticaretinden Korumak İstiyor

Son haberler, Rusya Merkez Bankası’nın perakende yatırımcıları kripto paradaki “panik” alımlarından korumak için borsalardaki işlemleri yavaşlatmaya yönelik yeni planlarıyla aynı doğrultuda geliyor. Rusya Merkez Bankası’nın başkan yardımcısı Sergey Shvetsov, bu önlemin Rus yatırımcıları, kripto para piyasasının “sıfıra düştüğü” bir senaryoda kayıplardan koruyacağını savundu.

Bitcoin (BTC) gibi kripto paralar, Rusya’da popüler bir yatırım aracı haline gelmiş durumda. Rusya Forex Bayileri Birliği tarafından Ağustos ayında yapılan bir ankete göre, Rus yatırımcıların %77’si kripto paraların “ileriye dönük” bir yatırım olma konusunda lider konumda olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar