10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Rusya Merkez Bankası, Bitcoin Yatırımlarını Tamamen Engelleyebilir: Peki Nasıl?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Uzmanlar, Rusya Merkez Bankasının Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgili tüm kart ödemelerini yasaklamayı düşündüğünü belirtti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Uzmanlar, Rusya Merkez Bankasının Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgili tüm kart ödemelerini yasaklamayı düşündüğünü belirtti.
  • Kripto para yatırımlarını engellemenin temel yönteminin ise MCC’leri engellemek olduğu belirtildi.

Geçen hafta finans endüstrisindeki çeşitli kaynaklar, Rusya Merkez Bankasının (Centrobank) Bitcoin ve diğer kripto para yatırımlarını engellemek istediğini belirtmişti.

Binance indirim kodu

Rusya Merkez Bankası, Bitcoin’deki MMC’leri Engelleyebilir

Bugün Forbes tarafından paylaşılan bir habere göre, kripto para yatırımlarını engellemenin temel yönteminin ise MCC’leri engellemek olduğu belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MMC, bir ödeme yapıldığında perakende hizmetlerini sınıflandırmak için Visa veya Mastercard gibi kredi kartı veren kuruluşlar tarafından kullanılan dört basamaklı bir sayıdır. Örneğin marketlerde yapılan ödemelerde 5411 kodu kullanılmaktadır. Benzer şekilde, borsalar ve kripto para ile ilgili diğer işletmelerin de kendi MMC’leri vardır; bu genellikle 0651’dir.

Kripto para ödeme işlemcisi Joys Digital’in CEO’su Andrey Mikhaylishin’e göre, bazı Centrobank çalışanları, Centrobank’ın şu anda kendilerine bağlı ve kripto para ile ilgili MMC’leri olan tüm işlemleri yasaklamayı düşündüğünü açıkladı. Bu plan yürürlüğe girerse tüm Rus bankaları bu tür ödemeleri engellemek için zorlanabilir.

Rusya’nın Kripto Para Planları

Centrobank’ın en son planları, ülkede bir süredir devam eden kripto para karşıtı sürecin son adımı olarak görülebilir.

Pazartesi günkü kripto para düzenleme çalışma grubu toplantısında Centrobank başkan yardımcısı Olga Skorobogatova, kripto para piyasasını “kabul edilemez” bulduğunu ve bu alandaki yatırımları “yasaklamayı” planladıklarını açıkça belirtti.

İyi bir haber olarak; Centrobank’ın kripto para konusundaki katı duruşunun görece “azınlıkta” kaldığı da bildirildi. Kripto para endüstrisinin Rusya’da hangi yönde ilerleyeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar