29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Rusya Merkez Bankası, Bitcoin Yatırımlarını Tamamen Engelleyebilir: Peki Nasıl?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Uzmanlar, Rusya Merkez Bankasının Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgili tüm kart ödemelerini yasaklamayı düşündüğünü belirtti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Uzmanlar, Rusya Merkez Bankasının Bitcoin ve kripto para piyasası ile ilgili tüm kart ödemelerini yasaklamayı düşündüğünü belirtti.
  • Kripto para yatırımlarını engellemenin temel yönteminin ise MCC’leri engellemek olduğu belirtildi.

Geçen hafta finans endüstrisindeki çeşitli kaynaklar, Rusya Merkez Bankasının (Centrobank) Bitcoin ve diğer kripto para yatırımlarını engellemek istediğini belirtmişti.

Binance indirim kodu

Rusya Merkez Bankası, Bitcoin’deki MMC’leri Engelleyebilir

Bugün Forbes tarafından paylaşılan bir habere göre, kripto para yatırımlarını engellemenin temel yönteminin ise MCC’leri engellemek olduğu belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

MMC, bir ödeme yapıldığında perakende hizmetlerini sınıflandırmak için Visa veya Mastercard gibi kredi kartı veren kuruluşlar tarafından kullanılan dört basamaklı bir sayıdır. Örneğin marketlerde yapılan ödemelerde 5411 kodu kullanılmaktadır. Benzer şekilde, borsalar ve kripto para ile ilgili diğer işletmelerin de kendi MMC’leri vardır; bu genellikle 0651’dir.

Kripto para ödeme işlemcisi Joys Digital’in CEO’su Andrey Mikhaylishin’e göre, bazı Centrobank çalışanları, Centrobank’ın şu anda kendilerine bağlı ve kripto para ile ilgili MMC’leri olan tüm işlemleri yasaklamayı düşündüğünü açıkladı. Bu plan yürürlüğe girerse tüm Rus bankaları bu tür ödemeleri engellemek için zorlanabilir.

Rusya’nın Kripto Para Planları

Centrobank’ın en son planları, ülkede bir süredir devam eden kripto para karşıtı sürecin son adımı olarak görülebilir.

Pazartesi günkü kripto para düzenleme çalışma grubu toplantısında Centrobank başkan yardımcısı Olga Skorobogatova, kripto para piyasasını “kabul edilemez” bulduğunu ve bu alandaki yatırımları “yasaklamayı” planladıklarını açıkça belirtti.

İyi bir haber olarak; Centrobank’ın kripto para konusundaki katı duruşunun görece “azınlıkta” kaldığı da bildirildi. Kripto para endüstrisinin Rusya’da hangi yönde ilerleyeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend