11 Ağustos 2022, Perşembe
23.6 C
İstanbul

Rusya’nın Ukrayna’yı İşgal İhtimali Bitcoin’i Olumsuz Etkilerken, Stabil Coinlerin Arzı Artıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Son 24 saat içinde, Bitcoin neredeyse %5 düştü. Bu haber yazılırken Bitcoin fiyatı 42.500 dolar seviyelerindeydi. Satışların arkasındaki faktör, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etme niyetinde olduğu yönündeki artan korku gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Piyasadaki olumsuz havaya rağmen, pazarın tüm segmentlerinde kayıplar yaşanmıyor. Örneğin, USDC, BUSD ve FRAX gibi stabil coinlerin arzı son 30 gün içinde sırasıyla %18, %27 ve %27 arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ayrıca, önceki haftalarda yatırımcılar oldukça yoğun bir şekilde UST, FRAX ve MIM gibi faiz getirisi sağlayan stabil coinlere yöneldi. Bununla birlikte, bu hafta fiyatlardaki sıçrama ve teknik sorunlar bazı stabil coinlerin ABD doları ile 1:1 oranını az da olsa kaybetmesine neden oldu.

MIM

Wonderland ve Abracadabra Money kurucuları ile alakalı son skandal, MIM’in arzını düşürdü. CoinGecko verilerine göre, MIM arzı son 30 günde %40 azaldı.

blank

UST

UST’nin büyüme hızı da son zamanlarda yavaşladı. Bu yavaşlamanın muhtemel sebeplerinden biri, yatırımcıların Anchor/UST ikilisinin getirilerinin nasıl olacağını görmeyi beklemeleri olabilir.

blank

Analist Brendan Murray’e göre, ödenmemiş UST arzının %38’i şu anda Anchor’da tutuluyor, burada borç verenler mevduatlarından %19.5 APR getiri elde ediyor. Anchor’ın rezervleri azalıyor, bu da yakın zamanda yeniden sermayelendirmeye yol açıyor. Bu dengesizlik büyüdükçe, Anchor’ın ~%20 getiri sağlama yeteneği sorgulanmaya başlandı. Rezervler sıfırlanırsa, yield ~%7,4 APY’ye kadar düşebilir.

FRAX

FRAX, son 7 gün içinde piyasa değerini 2.6 milyar dolar civarında sabit tutarak stabil coinler arasında en iyi performans sergileyen coin oldu. Artan piyasa oynaklığıyla birlikte, FRAX’ın teminat oranı %84.25’ten %84.50’ye çok hafif bir artış kaydetti.

blank

Frax’ın AMO stratejisi protokol için para basmaya devam ediyor; böylece hem rezerv hem de coin sahipleri bundan fayda görüyor. Grafiğe göre, Frax’ın AMO stratejisi için gerçekleşen kâr 68 milyon dolar civarında ve bu rakam sürekli yükseliyor.

İlgili Haber:  MIT Siber Güvenlik Uzmanları Blok Zinciri Tabanlı Oylama Sistemlerine Güvenmiyor

blank

Jeopolitik durumun daha da kötüleşmesi durumunda, yüzde bazında en fazla getiri sağlayan FRAX gibi stabil coinlere yatırımcıların ilgisi muhtemelen hızlanacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar