26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Rusya’da Bir Blockchain ETF İşlem Görmeye Başladı: İşte Sberbank’ın ETF’si!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Rus bankacılık devi Sberbank, yatırımcılara blockchain alanına erişim sağlayacak ülkenin ilk borsada işlem gören fonunu (ETF) piyasaya sürdü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Rus bankacılık devi Sberbank, bir Blockchain ETF başlattığını duyurdu.
  • Blockchain ETF, kripto para ve blok zinciri teknolojisi ile uğraşan şirketlerin menkul kıymetlerine yatırım yapacak.

Sberbank, yatırımcılara blockchain alanına erişim sağlayacak ülkenin ilk borsada işlem gören fonunu (ETF) piyasaya sürdü. Blockchain ETF, kripto para ve onları destekleyen teknolojilerle uğraşan şirketlerin menkul kıymetlerine yatırım yapacak.

Binance indirim kodu

Sberbank, Blockchain ETF’sini Piyasaya Sürdü

Rusya’nın en büyük bankacılık ve finansal hizmetler sağlayıcısı Sberbank, bir blockchain ETF’sini piyasaya sürdüğünü duyurdu. ‘Sber – Blockchain Ekonomisi’ olarak adlandırılan yeni ürün, Rus yatırımcılara dolaylı olarak kripto para sektöründen kâr etme fırsatı sunmayı amaçlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

ETF, taban fiyat olarak kripto para ve blok zinciri teknolojileriyle ilgilenen şirketlerin menkul kıymetlerini içeren “Sber Blok Zinciri Ekonomi Endeksi” takip edecek.

Endekste Coinbase ve Galaxy Digital Gibi Şirketler de Yer Alıyor

Sberbank, endeksin kapsadığı işletmeler arasında kripto para madenciliği donanım ve yazılımı üreticileri, kripto varlıkları yayınlayan kuruluşlar ve blok zinciri alanında danışmanlık hizmetleri sunan işletmeler olduğunu belirtti. Listede kripto para borsası Coinbase, blockchain yazılım geliştiricisi Digindex ve kripto finansal hizmetler sağlayıcısı Galaxy Digital gibi önde gelen firmalar da yer alıyor.

Sberbank, ETF’sinin (SBBE) Rusya borsasında bu türde işlem gören ilk ürün olduğunun altını çizdi. Fonun temel para birimi ABD Doları olsa da; yatırımcılar Sberinvestor uygulaması aracılığıyla veya herhangi bir Rus komisyoncusunun yardımıyla Rus Rublesi ile de ETF’ye yatırım yapabilirler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend