4 Temmuz 2022, Pazartesi
28.5 C
İstanbul

Rusya’da Bir Blockchain ETF İşlem Görmeye Başladı: İşte Sberbank’ın ETF’si!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Rus bankacılık devi Sberbank, yatırımcılara blockchain alanına erişim sağlayacak ülkenin ilk borsada işlem gören fonunu (ETF) piyasaya sürdü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Rus bankacılık devi Sberbank, bir Blockchain ETF başlattığını duyurdu.
  • Blockchain ETF, kripto para ve blok zinciri teknolojisi ile uğraşan şirketlerin menkul kıymetlerine yatırım yapacak.

Sberbank, yatırımcılara blockchain alanına erişim sağlayacak ülkenin ilk borsada işlem gören fonunu (ETF) piyasaya sürdü. Blockchain ETF, kripto para ve onları destekleyen teknolojilerle uğraşan şirketlerin menkul kıymetlerine yatırım yapacak.

Binance indirim kodu

Sberbank, Blockchain ETF’sini Piyasaya Sürdü

Rusya’nın en büyük bankacılık ve finansal hizmetler sağlayıcısı Sberbank, bir blockchain ETF’sini piyasaya sürdüğünü duyurdu. ‘Sber – Blockchain Ekonomisi’ olarak adlandırılan yeni ürün, Rus yatırımcılara dolaylı olarak kripto para sektöründen kâr etme fırsatı sunmayı amaçlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ETF, taban fiyat olarak kripto para ve blok zinciri teknolojileriyle ilgilenen şirketlerin menkul kıymetlerini içeren “Sber Blok Zinciri Ekonomi Endeksi” takip edecek.

Endekste Coinbase ve Galaxy Digital Gibi Şirketler de Yer Alıyor

Sberbank, endeksin kapsadığı işletmeler arasında kripto para madenciliği donanım ve yazılımı üreticileri, kripto varlıkları yayınlayan kuruluşlar ve blok zinciri alanında danışmanlık hizmetleri sunan işletmeler olduğunu belirtti. Listede kripto para borsası Coinbase, blockchain yazılım geliştiricisi Digindex ve kripto finansal hizmetler sağlayıcısı Galaxy Digital gibi önde gelen firmalar da yer alıyor.

Sberbank, ETF’sinin (SBBE) Rusya borsasında bu türde işlem gören ilk ürün olduğunun altını çizdi. Fonun temel para birimi ABD Doları olsa da; yatırımcılar Sberinvestor uygulaması aracılığıyla veya herhangi bir Rus komisyoncusunun yardımıyla Rus Rublesi ile de ETF’ye yatırım yapabilirler.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar