17.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Rusya’dan Kripto Para Vergisine Yönelik Yeni Açıklama: “Rusya Vergi Tabanı Erozyona Uğrayabilir”

Önemli Gelişmeler

Rusya Federal Vergilendirme Servisi (FNS) Başkanı Daniil Egorov, kripto para vergisine yönelik yeni bir açıklama yaptı.

blank

Haberin Özeti

  • Rusya Federal Vergilendirme Servisi (FNS) Başkanı Daniil Egorov, kripto para vergisine yönelik yeni bir açıklama yaptı.
  • Egorov, kripto para piyasasının Rusya vergi tabanında “önemli bir erozyon” yaratabileceğini dile getirdi.
  • FNS Başkanı Daniil Egorov, Rusya Federal Vergilendirme Servisi’nin vergi kaçakçılığını önlemek adına kripto para piyasasını aktif olarak izlediğini de belirtti.

Rusya Federal Vergilendirme Servisi (FNS) Başkanı Daniil Egorov, kripto para vergisine yönelik yeni bir açıklama yaptı. Egorov, kripto para piyasasının Rusya vergi tabanında “önemli bir erozyon” yaratabileceğini dile getirdi.

blank

“Kripto Para Piyasası, Rusya Vergi Tabanını Zedeleyebilir”

Rusya Devlet Duması, 2021’in başlarında kripto para vergisine ilişkin bir yasa tasarısını onayladı; ancak tasarıda henüz ilerleme kaydedilmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

FNS Başkanı Daniil Egorov ise Rusya Federal Vergilendirme Servisi’nin vergi kaçakçılığını önlemek adına kripto para piyasasını aktif olarak izlediğini söyledi. Egorov, yerel yayın organı RBC ile Pazartesi günü yaptığı röportajda, kripto para piyasasının potansiyel olarak Rusya vergi tabanında “önemli bir erozyon” yaratabileceğini savundu.

Rusya ve Kripto Para Vergisi

Buna karşın Egorov, kripto para işlemlerinin hâlâ izlenebilir olduğunu ve rapor edilmesi gerektiğini dile getirdi. FNS Başkanı, büyük veri hacimlerini işlemek için otomatik izleme sistemleri kurmaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

Egorov, konu ile ilgili açıklamasında, “Dijital alana girdiğinizde, illa ki bir yerlerde bir iz bırakıyorsunuz. Ve bu izin tespit edilmesi an meselesi.” dedi.

FNS Başkanı ayrıca kurumunun kripto vergi kaçakçılığı uygulamalarına yanıt vermek için çeşitli yollar bulduğunu; çünkü üst yönetimin bu tür faaliyetleri sadece “tanımlamak” yerine “engellemeye” çalışmasının bu anlamda kendilerine katkı sağladığını belirtti.

İlgili Haber:  MIT Siber Güvenlik Uzmanları Blok Zinciri Tabanlı Oylama Sistemlerine Güvenmiyor

Rusya Devlet Duması, Şubat 2021’deki kripto para vergilendirmesine ilişkin bir yasa tasarısını onaylamış ve vatandaşların yılda toplam 7.800 Doları aşan kripto para işlemlerini resmi organlara bildirmelerini talep etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend