7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Rusya’dan Kripto Para Vergisine Yönelik Yeni Açıklama: “Rusya Vergi Tabanı Erozyona Uğrayabilir”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Rusya Federal Vergilendirme Servisi (FNS) Başkanı Daniil Egorov, kripto para vergisine yönelik yeni bir açıklama yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Rusya Federal Vergilendirme Servisi (FNS) Başkanı Daniil Egorov, kripto para vergisine yönelik yeni bir açıklama yaptı.
  • Egorov, kripto para piyasasının Rusya vergi tabanında “önemli bir erozyon” yaratabileceğini dile getirdi.
  • FNS Başkanı Daniil Egorov, Rusya Federal Vergilendirme Servisi’nin vergi kaçakçılığını önlemek adına kripto para piyasasını aktif olarak izlediğini de belirtti.

Rusya Federal Vergilendirme Servisi (FNS) Başkanı Daniil Egorov, kripto para vergisine yönelik yeni bir açıklama yaptı. Egorov, kripto para piyasasının Rusya vergi tabanında “önemli bir erozyon” yaratabileceğini dile getirdi.

Binance indirim kodu

“Kripto Para Piyasası, Rusya Vergi Tabanını Zedeleyebilir”

Rusya Devlet Duması, 2021’in başlarında kripto para vergisine ilişkin bir yasa tasarısını onayladı; ancak tasarıda henüz ilerleme kaydedilmedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

FNS Başkanı Daniil Egorov ise Rusya Federal Vergilendirme Servisi’nin vergi kaçakçılığını önlemek adına kripto para piyasasını aktif olarak izlediğini söyledi. Egorov, yerel yayın organı RBC ile Pazartesi günü yaptığı röportajda, kripto para piyasasının potansiyel olarak Rusya vergi tabanında “önemli bir erozyon” yaratabileceğini savundu.

Rusya ve Kripto Para Vergisi

Buna karşın Egorov, kripto para işlemlerinin hâlâ izlenebilir olduğunu ve rapor edilmesi gerektiğini dile getirdi. FNS Başkanı, büyük veri hacimlerini işlemek için otomatik izleme sistemleri kurmaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

Egorov, konu ile ilgili açıklamasında, “Dijital alana girdiğinizde, illa ki bir yerlerde bir iz bırakıyorsunuz. Ve bu izin tespit edilmesi an meselesi.” dedi.

FNS Başkanı ayrıca kurumunun kripto vergi kaçakçılığı uygulamalarına yanıt vermek için çeşitli yollar bulduğunu; çünkü üst yönetimin bu tür faaliyetleri sadece “tanımlamak” yerine “engellemeye” çalışmasının bu anlamda kendilerine katkı sağladığını belirtti.

İlgili Haber:  Arjantin, Kripto Para Vergisi Almaya Başlıyor: Piyasa Etkilenebilir mi?

Rusya Devlet Duması, Şubat 2021’deki kripto para vergilendirmesine ilişkin bir yasa tasarısını onaylamış ve vatandaşların yılda toplam 7.800 Doları aşan kripto para işlemlerini resmi organlara bildirmelerini talep etmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar