Sacramento Kings, Çalışanlar İçin Bitcoin Maaş Seçeneği Sunmaya Başladı

NBA takımı Sacramento Kings, çalışanları için Bitcoin ile maaş alma seçeneği sunduğunu açıkladı.

Haberin Özeti

  • Sacramento Kings, Bitcoin ile maaş alma seçeneği sunacak.
  • Bu, NBA takımlarının kripto para ile ilgili uzun süredir devam eden bir dizi girişiminin en sonuncusu.

Sacramento Kings Başkanı Vivek Ranadivé yaptığı açıklamada, kulüpte çalışanlar için Bitcoin ile maaş alma seçeneği sunacağını belirtti.

Ranadivé, “Önümüzdeki birkaç gün içinde Kings organizasyonundaki herkese teklif edeceğim şu ki; oyuncular da dahil olmak üzere tüm çalışanlar, maaşlarının istedikleri kadarını Bitcoin olarak alabilecekler.” dedi.

Duyuru daha sonrasında bir Bitcoin tutkunu olan Neil Jacobs tarafından da tweetlendi.

Kripto Kralları

Bu, NBA takımlarının kripto para ve blockchain ile ilgili geliştirdikleri ilk yenilik değil.

Geçen yıl Kings, maç esnasında giyilen formaları Ethereum blockchaininde açık artırmaya çıkardığını duyurdu. İlk müzayede, Dallas Mavericks’e karşı oynanan maçın ardından 15 Ocak 2020’de yapıldı. Dallas Maverick sahibi Mark Cuban da büyük bir kripto para hayranı olarak biliniyor. Bu müzayededen elde edilen gelir, Dorian kasırgasında zarar gören aileler için kullanılmıştı.

Dahası Kings, 2018’de kripto para madenciliğine başladı. 2019’da ise takımla etkileşim gösteren hayranları ödüllendirmek için tasarlanan “Kings Token” i yayınladı.

Bitcoin’in Yükselişi

Sacramento Kings’in en son kripto hamlesi, Bitcoin’in fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.000 Dolara yakın olduğu bir zamanda geliyor.

Şu anda fiyatı 59.000 Dolar seviyesinde olan Bitcoin, 25 Mart’ta görülen 52.000 Dolarlık en düşük seviyesinden beri toparlanma aşamasına girdi. Küçük fiyat düşüşlerine rağmen, Bitcoin bugüne kadar sağlam bir 2021 geçirdi. Ayrıca bu yükseliş, MicroStrategy ve Tesla gibi kurumsal yatırımcıların artan ilgisine de atfedilebilir.

  Meksikalı Milyarder Servetinin %10'unu Bitcoin'e Yatırıyor

Amiral gemisi kripto para 2021 yılını yaklaşık 29.000 Dolar ile açtı. Bu, mevcut fiyatlarla Bitcoin’in yılın başından bu yana %100’ün üzerinde kâr elde ettiği anlamına geliyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın