28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Sadece 1.25 Dolar İşlem Ücret Ödeyerek 166 Milyon Dolarlık Bitcoin Transferi Yapıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

7 Aralık’ta ortalama Bitcoin işlem ücreti 4.32 Dolar civarındaydı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 7 Aralık tarihinde ortalama Bitcoin işlem ücreti 4.32 Dolar idi.
  • 166 milyon Dolar değerinde bir transferde ise işlem ücreti olarak 1.25 Dolar ödendi.

O gün, bir ara, baş döndürücü kahkaha sesleri duymuş olabilirsiniz. Eğer duyduysanız, bu, sadece 0.0000652 BTC ücretine 8.692 Bitcoin gönderen kişiden geliyor olabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin’in bir süredir yaklaşık 19.000 Dolar seviyesinde hareket ediyor. Son olarak ise, bir Bitcoin cüzdanından gerçekleşen 166 milyon Dolarlık bir transferde ücret olarak 1.25 Dolar ödendiği bilgisi piyasada dolaşıyor.

Bunu, bir de yerel bankanızdan yapmayı deneyin.

Söz konusu işlemi gönderen adresin sahibi tespit edilemedi. BitInfoCharts’tan alınan verilere göre, 7 Aralıkta ortalama işlem ücreti 0.00023 BTC (4.32 Dolar) idi.

Bitcoin’de İşlem Ücretleri İçin Belli Bir Fiyat Yoktur

Geleneksel finans kurumlarının aksine, Bitcoin ağı üzerinden kripto para göndermek için belirlenmiş bir fiyat veya yüzde olarak oran yoktur. Açıkçası, ücretler aslında gerekli değildir; bunun yerine, madencilerin ödemeleri işleme koymaya teşvik edilmesi için gönderenler tarafından eklenen ücretler vardır. Daha fazla işlem, işlemlerin bir bloğa dahil edilmesi anlamında gerçekleşecek daha büyük bir rekabet anlamına gelir.

Yine de, Bitcoin bu ay tüm zamanların en yüksek fiyatına bir hayli yaklaşmasına rağmen, işlem hacimleri o oranda yüksek seviyelerde değil. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre dün 27.2 milyar Dolarlık Bitcoin, ağ üzerinden transfer edildi.

1 Cent Karşılığında 9 Milyon Dolarlık Bitcoin Gönderildi

4cd6be7’de başlayan bir hash ile 166 milyon Dolar değerindeki işlem 660.422 numaralı blokta gerçekleşti. Ücret ne kadar düşük olursa olsun, aynı bloktaki diğer işlemlerde hiçbir ücret maliyeti yoktu. Örneğin, bir başka hesap bir Cent karşılığında 481 BTC (9 milyon Dolar değerinde) transferi gerçekleştirdi.

İlgili Haber:  İran, Dış Kaynaklı Bitcoin Alım Satımını Yasakladı

Öte yandan, 1 BTC göndermek veya almak için 0.003 BTC ödeyen kişi, muhtemelen 56 ABD Dolarını harcayacağı daha iyi yollar buldu.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar