SafeDollar Stablecoin’in Fiyatı 0 Dolara Düştü: İşte Nedeni

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Polygon tabanlı DeFi protokolü SafeDollar, bir güvenlik açığından faydalanılarak düzenlenen saldırı sonrasında 0 Dolar fiyatına düştü.

blank

Haberin Özeti

  • SafeDollar protokolü saldırganlar tarafından yaklaşık 250.000 Dolarlık kayba uğradı.
  • SafeDollar stablecoin’in değeri dakikalar içinde 0 Dolara düştü.
  • Bu, Polygon tabanlı DeFi protokolünün Haziran ayı içinde karşı karşıya kaldığı ikinci büyük saldırı olarak kaydedildi.

Polygon blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir DeFi stablecoin olan SafeDollar’ın fiyatı, bir hacker saldırısının ardından 0 Dolara geriledi. Saldırganın likidite havuzundaki bir güvenlik açığından faydalandığı belirtiliyor.

250.000 Dolar Değerinde SafeDollar Stablecoin’i Çalındı

Ekip, saldırıya dair raporunu henüz açıklamadı. SushiSwap çekirdek geliştiricisi Mudit Gupta, saldırganların platformun likidite havuzlarından yaklaşık 250.000 Dolar değerinde stablecoin çaldığını ve ardından bu paraları PolyDex’te satarak piyasaya döktüklerini kaydetti.

Gupta, bilgisayar korsanlarının, platformun sunduğu getiri oranlarını kullanarak sonsuz sayıda SDO stablecoin’i basmayı başardığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

SafeDollar ekibi Telegram kanalında yaptığı açıklamada, SafeDollar’daki faaliyetleri durdurduklarını ve konuyu araştırdırdıklarını ifade etti.

SafeDollar’ın Bir Ay İçinde Karşılaştığı İkinci Saldırı

Bu, SafeDollar’ın bu ayın başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana karşılaştığı ikinci büyük saldırı. 20 Haziran’daki bir saldırıda da protokolün yerel tokeni olan SDS’de yaklaşık 95.000 Dolarlık bir kayıp yaşanmıştı.

Ayrıca Gupta sözlerini, “Adında ‘Güvenli (Safe)’ olan bir şey genellikle güvenli değildir. Burada parasını kaybeden kripto kullanıcılarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” diyerek tamamladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Madenciliği Şirketi Genesis Yatırım Turunda 125 Milyon Dolar Topladı

Çin’in ülkedeki Bitcoin madencileri ile ilgili sert önlemler almasının ardından diğer ülkelerdeki madenciler durumu fırsat bildi. Bununla birlikte Genesis...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend