29 Mayıs 2022, Pazar
25.5 C
İstanbul

SafeMoon Fiyatı %20 Oranında Arttı: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SafeMoon’un piyasa değeri 1 milyar Dolar seviyesini aştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasının geneli durgun seyrediyor.
  • Ancak SafeMoon, yaşadığı fiyat artışı ile birlikte piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasına girmeyi başardı.

SafeMoon geliştiricileri, kendi kripto para cüzdanlarını Google Play mağazasında yayınladı. Bu gelişmenin ardından altcoin fiyatı, 24 saat içinde %20 oranında arttı.

Binance indirim kodu

SafeMoon’un Fiyat Yolculuğu

Ancak SafeMoon sahipleri, son üç aylık süreci sürekli kayıp yaşayarak geçirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SafeMoon, Binance Akıllı Zincirinde yer alan bir tokendir. SafeMoon tokeni, birçok altcoin’in aksine, ne bir protokol üzerinde oy hakkı veren bir yönetim tokeni (örneğin COMP veya UNI gibi), ne de bir protokolün işlevselliğine katkı sağlayan olan bir yardımcı program tokenidir (örneğin BAT veya Filecoin gibi).

Bu anlamda SafeMoon, daha çok Shiba Inu gibi bir mem tokenini andırır; sırf onu alıp satmak ve spekülasyonlardan para kazanmak için işlem görür.

Ancak SafeMoon’un birkaç benzersiz özelliği de bulunuyor. Birincisi; token, sahiplerine her satış yaptıklarında %10 vergi yükler. Bu, para çekme için hafif bir caydırıcı etken olarak geliştirilmiştir. Ayrıca söz konusu %10’luk verginin yarısı, sahip oldukları tutara göre SafeMoon sahipleri arasında orantılı olarak bölünürken; diğer yarısı da bir likidite havuzuna gider.

SafeMoon da Ethereum ile Aynı Yolu İzliyor

Diğer yandan, tıpkı Ethereum gibi SafeMoon tokenleri de kripto para üzerinde deflasyonist bir baskı oluşturmak için kademeli olarak yakılır ve dolaşımdan çıkarılır. Buradaki temel amaç, token fiyatının yükselmesi için “güvenli” bir yol yaratmaktır.

Ancak bu henüz olmadı. 11 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00001094 Dolara ulaştığından beri SafeMoon, değerinin yaklaşık %84’ünü kaybetti.

İlgili Haber:  Bitcoin'in 1 Saat İçerisinde Aniden %3 Düşüp Ardından Toparlanmasının 3 Nedeni

Bunun olası bir nedeni, SafeMoon’a yatırım yapmanın diğer kripto paralara nazaran daha zor olmasıdır. SafeMoon, herhangi bir büyük borsada bulunmadığından, piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan diğer kripto paralara kıyasla daha düşük hacimlerde işlem görür.

Yine de, en azından bugün için, SafeMoon sahipleri aylar sonra gelen ilk olumlu haberle geleceğe daha umutlu bakmaya başladılar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar