Saffron, DeFi Finansman Turunda 2 Milyon Doların Üzerinde Fon Topladı

Saffron, geleneksel finans yatırımcılarını DeFi alanına çekmesine yardımcı olmak için bir bağış toplama turunu tamamladı. Kaynaklar, 2 milyon Dolardan fazla para toplandığını söylüyor.

Haberin Özeti

  • Saffron, bir DeFi finansman turu düzenledi.
  • Açıklamaya göre şirket, 2 milyon Dolardan fazla fon toplamayı başardı.
  • Saffron, söz konusu finansman turunu, geleneksel finans yatırımcılarını DeFi alanına çekmek için gerçekleştirdi.

Bir basın açıklamasına göre Dragonfly Capital ve Coinbase Ventures dahil olmak üzere risk sermayesi şirketleri bugün DeFi risk yönetimi platformu Saffron’a bir finansman turunda katkı sağladı. Konu ile ilgili kaynaklar, toplanan fon miktarının 2 milyon Dolardan fazla olduğunu söylüyor.

DeFi Risk Yönetimi Nedir?

Kasım 2020’de piyasaya sürülen Saffron, yatırımcıların merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisinde kripto para ticareti yaparken risk yönetimini gerçekleştirmelerini sağlıyor.

DeFi, Ethereum gibi blok zincirler üzerine inşa edilmiş, kripto para ödünç almak veya ödünç vermek gibi finansal araçlar sağlayan merkezi olmayan platformları ifade eder.

Saffron, bu kredi platformlarını alır ve yatırımcıların bunları kullanırken risklerini yönetmesine yardımcı olur. Örneğin, birisi Tether’i (USDT) kripto ödünç verme platformu Compound’a ödünç verebilir ve ardından Saffron aracılığıyla yüksek veya düşük riski seçebilir. Yüksek riski seçerlerse, yüksek bir getiri oranını hedeflenerek süreç yönetilir; veya bunun tam tersi de geçerli olabilir.

DeFi, Geleneksel Yatırımcılara Açılıyor

Saffron kurucusu Psykeeper, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bunun geleneksel finansal yatırımcılarının DeFi sektörüne girmesini kolaylaştıracağını çünkü risk yönetimi yapmaya alışkın olduklarını ifade etti.

Bu anlamda, şirketleri Saffron’un önemli bir iş yaptığını, çünkü geleneksel finans kurumlarının kripto sistemlerine özgü riski üstlenmeden DeFi’ye yatırım yapmak istediklerini belirtti.

Şirketin diğer yatırımcıları ve destekçileri arasında VC firması Multicoin Capital, kripto yatırım şirketi DeFi Holdings, Coinshares baş strateji sorumlusu Meltem Demirors ve CoinMarketCap kurucusu Brandon Chez gibi isimler de yer alıyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
  DeFi Patlaması Devam Ederken Compound’daki Toplam Borç Verme Seviyesi 15 Milyar Dolara Ulaştı

Bir Cevap Yazın