1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Şaka Coini Safemoon’un Çok Ciddi Güvenlik Problemlerine Sahip Olduğu Belirlendi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SafeMoon, yılın ilk yarısı için en başarılı şaka coinlerinden biri olarak görülüyor. Ancak kısa bir süre önce gerçekleştirilen akıllı sözleşmeler denetimine göre SafeMoon’un güvenlik konusunda önemli adımlar atması gerekiyor.

Binance indirim kodu

SafeMoon Bu Yılın Başarılı Coinlerinden Biri Olarak Göze Çarpıyor

Şaka coini Safemoon, piyasaya çıkışından bu yana birden fazla kez parabolik ralliler ve çok büyük fiyat çöküşleri gerçekleştirdi. Bir pazarlama stratejisi olarak değerlendirilebilecek bir isme ve yaratıcı bir token ekonomisine sahip olan SafeMoon, Dogecoin’in çizdiği başarılı yolun izinden gitmeye çalışıyor. Bu konuda da kısmen de olsa başarılı oldu. 2.6 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan SafeMoon, en büyük kripto paralar listesinde 49. sırada yer alıyor. SafeMoon, 11 Mart’ta gerçekleştirdiği kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan halen uzakta olsa da 0.00001094 dolarlık değeriyle, en düşük seviyesini gördüğü 14 Mart tarihindeki değerinden halen %10.000 daha değerli görünüyor. DeFi güvenliği şirketi HashEX’in gerçekleşirdiği bir akıllı sözleşmeler denetiminde ise, SafeMoon’un akıllı sözleşmelerinde ciddi güvenlik açıkları olduğu belirlendi.

Binance indirim kodu

SafeMoon ne kadar Güvenli?

HashEx, yayınladığı nihai güvenlik raporunda, SafeMoon’un akıllı sözleşmeleriyle ilgili, farklı tehlike seviyelerine sahip olan 12 güvenlik açığının tespit edildiğini duyurdu. Bu güvenlik açıklarından ikisi, HashEx tarafından “kritik” olarak sınıflandırılırken, diğer bir ikisi ise “yüksek tehlikeli” olarak nitelendi. Kalan 8 güvenlik açığının ise “orta” ile “düşük” tehlike bandında olduğu belirtildi. SafeMoon, bu güvenlik açıkları nedeniyle saldırganların hedefi haline gelebilir, bununla birlikte saldırganlar SafeMoon tarafından alınan komisyonları %100’e kadar çıkarabilir ve SafeMoon’da gerçekleştirilen işlemleri geçici olarak bloke edebilirler. Yaşanabilecek bir bloke etme işlemi tehlikesi, SafeMoon’un akıllı sözleşmelerinin tek bir dış varlığa bağlı olmasından kaynaklanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank
İlgili Haber:  Dogecoin İçin Geri Sayım Başladı: Son Şakasını mı Yapacak?

Şu anda, bir SafeMoon tokeninin sahipliğinin kanıtı, bir “dış hesap” tarafından sağlanıyor. Bu özellik de SafeMoon tokeni sahipleri için yüksek bir riski de beraberinde getiriyor çünkü saldırganlar bu dış hesaba zarar vermeyi başarırsa SafeMoon’un da tüm fonksiyonları tamamen durabilir (tüm işlemlerin bloke edilmesi vasıtası ile).

Diğer bir deyişle, SafeMoon sahipleri, akıllı sözleşmelerin sahibinin, dürüst olduğuna ve akıllı sözleşmelere erişimi konusunda kötü niyetli üçüncü kişilerden korunduğuna tamamen güvenmek zorundalar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar