9 Ağustos 2022, Salı
25.6 C
İstanbul

Şaka Coinleri Dogecoin ve Shiba Inu Fiyatı Toparlanmaya Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Tüm kripto para piyasası yeni yıla çöküşle girmişti. Bitcoin ve Ethereum’la birlikte bugün kripto paralarda toparlanma kaydedildi. Şaka coinleri Doge ve Shiba Inu ise çift haneli toparlanma gösterdi.

Binance indirim kodu

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) -piyasanın en popüler iki şaka coini- son 24 saat içinde %12’nin üzerinde ralli yaparak kripto para piyasasında en çok artış gösteren coinler oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DOGE gün içinde ise %13.3 arttı ve bu haber girildiği esnada 0.168 dolardan işlem görüyordu.

SHIBA INU da %12.3 artarak 0.00003085 dolara ulaştı.

Her iki coin de şu anda sırasıyla 23.2 milyar dolar ve 17.7 milyar dolar ile piyasa değerine göre 12. ve 13. en büyük kripto para birimleri.

Balinalar Doge ile Shib’i dipten topluyor

DOGE ve SHIB’de görülen bu güçlü kazançlar, kısmen balina olarak da adlandırılan ve son günlerde her iki coini biriktiren büyük token sahiplerinden kaynaklanıyor olabilir.

Dogecoin balinalarını takip eden “Dogecoin Whale Alert” verilerine göre, Perşembe günü erken saatlerde yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Dogecoin (5.8 milyar DOGE’nin üzerinde) hareket etti.

blank

Bu işlemden birkaç saat önce, Dogecoin blok zincirinde yaklaşık 900 milyon dolar (5.2 milyar DOGE’den fazla) değerinde başka bir işlem kaydedildi. Fonlar birden fazla cüzdandan tek bir bilinmeyen cüzdana aktarıldı.

Bu arada, Cuma sabahı WhaleStats hesabının haberine göre, SHIB, 1.000 Ethereum veya daha fazlasını tutan balina cüzdanları arasında USD değeri açısından tekrar en büyük token pozisyonunu yakaladı.

SHIB, en son geçen yıl Aralık ayının sonundaydı sıralamada en üste çıkmıştı.

blank

Dogecoin fiyatında bugün yaşanan artışa rağmen, Doge Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.731 dolarda %76.5 değer kaybetti ve SHIB, Ekim ayında 0.00008616 dolarlık rekor seviyeye ulaştığından beri %62.7 düştü.

İlgili Haber:  Bitcoin, Şubat Ayından Bu Yana İlk Kez 40.000 Doların Altına Düştü: İşte Nedeni

Bakalım 2022 şaka coinler için neler getirecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar