8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Samsung Televizyonlara NFT Desteği Geliyor: Peki Nasıl?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Samsung’un 2022 MICRO LED, Neo QLED ve The Frame televizyon ürünleri, NFT teknolojisini de destekleyecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elektronik devi Samsung, 2022 TV serisine ekran tabanlı bir gezgin ve bir NFT pazar yeri toplayıcısı da dahil olmak üzere çeşitli NFT özellikleri ekledi.
  • Teknoloji devinin 2022 MICRO LED, Neo QLED ve The Frame televizyon ürünleri bu NFT teknolojisini destekleyecek.

Elektronik devi Samsung, 2022 TV serisine ekran tabanlı bir gezgin ve bir NFT pazar yeri toplayıcısı da dahil olmak üzere çeşitli NFT özellikleri ekledi.

Binance indirim kodu

Samsung’dan NFT Endüstrisine Destek

Güney Koreli elektronik üreticisi tarafından yapılan basın açıklamasında, “2022’de Samsung, dünyanın ilk TV ekran tabanlı NFT gezgini ve pazar yeri toplayıcısını piyasaya sürecek.” ifadeleri kullanıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFT pazar yeri toplayıcısı, Samsung’un MICRO LED, Neo QLED ve The Frame TV serileri aracılığıyla “dijital sanat eserlerini keşfetmek, satın almak ve takas etmek için entegre bir platform” olarak hizmet verecek.

Samsung konu ile ilgili duyurusunda, “NFT’lere olan talebin artmasıyla, günümüzün parçalı görüntüleme ve satın alma ortamına bir çözüm ihtiyacı hiç bu kadar önemli olmamıştı.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu TV’ler ayrıca akıllı “kalibrasyon” desteği de içerecek ve NFT yaratıcılarının ekran ayarları için önceden belirlenmiş değerler oluşturmasını sağlayacak Akıllı TV’ler bu ekran ayarlarını ön ayarlara uyacak şekilde otomatik olarak ayarlayacak.

NFT Piyasası Büyümeye Devam Edecek

NFT ticaret hacmi 2021’in üçüncü çeyreğinde 10 milyar Doları aşarak bir yılda %38000’lik oldukça başarılı bir performans sergiledi. Bu süreçte özellikle de dijital sanatçı Beeple’ın 69 milyon Dolarlık NFT satışı gibi sanat eseri odaklı NFT’ler piyasanın yükselişine öncülük etti.

İlgili Haber:  NFT Piyasasının Son Üyesi Ünlü Rapçi Post Malone Oldu: 682.000 Dolarlık Yatırım!

Görünen o ki NFT endüstrisi 2022 yılında çok daha farklı alanlarda karşımıza çıkacak ve hayatımıza entegre olacak.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar