7 Ağustos 2022, Pazar
26.6 C
İstanbul

Bitcoin (BTC) Fiyatı Düzeltme Yerken The Sandbox (SAND) İse Yükselişini Sürdürüyor! Ralli Devam Edecek Mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve kripto para piyasasının kalanının büyük bir kısmı çöküş yaşarken Sandbox (SAND) ise söz konusu negatif trende direnç gösteren nadir altcoinlerden biri olmayı başardı. Peki bu durumun arkasında ne var?

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı Kasım ayının başından bu yana, psikolojik olarak önemli bir seviye olan 60.000 doların altına indi. Dünyanın en büyük kripto parası bunun ardından birkaç istisna dışında diğer tüm kripto paraları da kendisiyle birlikte aşağı çekti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Negatif fiyat trendine istisna altcoinlerden biri de, bir metaverse projesi olan Sandbox’un kendi tokeni olan SAND oldu.

Piyasadaki yoğun düzeltme havasına rağmen SAND, 24 saat içerisinde yaklaşık olarak %30 değer kazanmayı başardı.

Aylık olarak ise Sandbox daha da iyi bir konumda bulunuyor. 18 Ekim tarihinden bu yana SAND fiyatı yaklaşık olarak %360’lık bir ralli gerçekleştirdi.

Sandbox Nedir?

Sandbox 2011 yılında Pixowl tarafından hayata geçirilmişti. Oyunun Blockchain tabanlı bir teknoloji üzerinde oluşturulan yeni versiyonu ise Minecraft benzeri bir oyun olarak göze çarpıyor. Kripto para dünyasında ise SAND’in kıyaslanabileceği en yakın rakibini ise Decentraland (MANA) oluşturuyor.

Sandbox içerisindeki metaverse’lerde oyuncular NFT şeklindeki mülkleri (arsalar, oyun eşyaları, karakterler…) satın alabiliyor, yaratabiliyor ve bu eşyaları satışa sunabiliyor.

Buna ek olarak Sandbox, SAND adında bir oyun içi tokene de sahip. Oyuncular oyunun içerisindeki her işlem için bu tokene gereksinim duyuyor. Bununla birlikte SAND ayrıca metaverse içerisinde bir yönetim tokeni olarak görev alıyor ayrıca söz konusu altcoin stake de edilebiliyor.

Projenin resmi whitepaper’ına göre projenin ana amacı, Blockchain teknolojisini nihayet ana akım oyun dünyasına entegre edebilmektir. Bununla birlikte SAND, oyun dünyasında bir devrim yaratarak oyna-kazan oyun modeliyle birlikte oyun içerisinde hem oyuncular hem de içerik üreticilerinin para kazanmasına imkân sağlamak istiyor.

İlgili Haber:  Doların Zayıflığı Altcoin Sezonuyla Buluşurken Bitcoin 50.000 Doları Görmek Üzere mi?

Metaverse Evrenine Giriş: SAND Bir Oyna-Kazan Etkinliği Başlatıyor

Kripto metaverse tokenlerinin Facebook’un adının Meta olarak değiştirilmesinin ardından yaşadığı bütün heyecan dalgasının yanında, projenin kısa bir süre önce duyurduğu yeni bir gelişme SAND fiyatının adeta patlama yaşamasına imkan sağladı.

Medium üzerinde yayınlanan bir gönderide metaverse projesi, 16 Kasım tarihinde “The Sandbox Alpha’nın” başlangıcını duyurdu. Oyna-kazan etkinliği 29 Kasım tarihinde hayata geçecek. Alfa sürümü şeklinde piyasaya çıkacak oyun ile birlikte kullanıcılar SAND metaverse’ünü ilk kez deneyimleyecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar