10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Satoshi Nakamoto Döneminden Kalma Bir Bitcoin Cüzdanı Faaliyete Geçti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Whale Alert tarafından sağlanan verilere göre, bir Bitcoin yatırımcısı, Satoshi Nakamoto’nun bilinen son epostasını attığı ve internet dünyasından elini eteğini çektiği 2011 yılından bu yana ilk kez cüzdanındaki coinleri hareket ettirdi.

Binance indirim kodu

Satoshi Dönemi Bitcoin Cüzdanı 10.5 Yıl Aradan Sonra Aktif Hale Geldi

Bitcoin fiyatının son 10 yılda çok yüksek miktarlarda tırmanış gerçekleştirmesiyle birlikte söz konusu yatırımcının 8.425 dolarlık yatırımı 23.7 milyon dolar değerine ulaştı. Kasım ayında 69.000 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran BTC, bu yazının yazıldığı anlarda 46.741 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, aktif hale gelen cüzdandaki coinlerin sahibinin, BTC’lerini bozdurmak için 10 yıl boyunca sabrettiği düşünülmüyor. Bir kişinin bu cüzdanı şans eseri keşfetmesi ya da eski bir kripto para cüzdanının şifresini nihayet bulması gibi açıklamalar daha mantıklı görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geçtiğimiz Mayıs ayında da, 2009 yılının Şubat ayında oluşturulmuş bir cüzdandan 500.000 dolar değerinde Bitcoin transferi gerçekleşmişti. Bu tarih, BTC’nin ilk bloğu olan Genesis’ten yalnızca iki ay sonrasına tekabül ediyor. Bu işlem açığa çıktığı zaman Satoshi Nakamoto’nun sahip olduğu fonları çektiğine dair söylentiler ortaya çıkmış ancak daha sonra Blockchain analistleri bu teorinin yanlış olduğunu kanıtlamıştı. Satoshi Nakamoto takma adını kullanan BTC yaratıcısı, bir süre sonra projeyi kaderine terk etmişti. Bununla birlikte Nakamoto’nun sahip olduğu kripto paralar sayesinde şu anda dünyanın en zengin isimlerinden biri olduğu biliniyor.

Son zamanlarda yapılan bir çalışma, Satoshi Nakamoto’nun sahip olduğu varlıkların tamamının 56 milyar dolar civarında olduğunu ortaya koymuştu. Nakamoto, kurucusu olduğu BTC ile tek bir harcama yapmaması ile tanınıyor. Nakamoto’nun madencilik ile elde ettiği 980.000 adet Bitcoin halen aynı şekilde hareketsiz bekliyor.

İlgili Haber:  290 Adet Bitcoin İçeren Çok Eski Bir Hesap Yıllar Sonra Aktif Hale Geldikten Sonra Bu Hamleyi Yaptı!

Buna ek olarak Kasım ayında, içerisinde 150 milyon dolar değerinde Bitcoin bulunan bir cüzdan, uyuyan balinanın uyanmasıyla birlikte aktif hale gelmişti. National Bureau of Economic Research tarafından gerçekleştirilen yeni bir çalışmaya göre, en büyük %0.01’lik BTC adresleri, toplam coin arzının üçte birini elinde bulunduruyor. Tabii ki bazı kripto para borsalarının sahip olduğu coin miktarları da göz önüne alınması gerekiyorsa da, BTC, erken dönem yatırımcıları nedeniyle halen oldukça merkezi bir kripto para olmayı sürdürüyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar