2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Satoshi Nakamoto Döneminden Kalma Çok Eski Bir Bitcoin Cüzdanından 26 Milyon Dolarlık BTC Çekildi! Nedeni Ne Olabilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı birkaç gündür 33.000 dolar seviyesine yakın seyrediyor. BTC’nin bu denli düşük bir seviyeden yükselememesi, uzun süredir uykuda olan bir Bitcoin cüzdanının uyanmasına neden oldu. Twitter üzerinden büyük çaplı işlemlerin izini süren bir hesap olan Whale Alert’e göre cüzdan tam olarak 9.1 yıl sonra aktif hale geldi.

Binance indirim kodu

Uyandırılan Cüzdanda 791 Adet BTC Bulunuyordu

BTC’nin şu anki fiyatı baz alındığında cüzdan 26.14 milyon değerinde olan 791 adet BTC içeriyordu.

Binance indirim kodu

Satoshi döneminden kalma Bitcoin cüzdanlarındaki hareket ilk olarak 2020 yılının Kasım ayında gözlenmişti. Bu tarihte, 700.000 dolar değerindeki 50 BTC başka bir adrese aktarılmıştı. Aktarılan coinler 2010 yılından bu yana tek bir hesapta hiçbir şekilde dokunulmadan duruyordu. Bu işlemden kısa bir süre sonra 4 işlem aracılığıyla 30 milyon dolar değerindeki Bitcoin ‘uyandırılmıştı’.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Benzer şekilde 2021 yılının Şubat ve Mart aylarında da bir başka Satoshi döneminden kalma cüzdandaki yaklaşık 5.000 BTC ve 2.000 BTC aktif hale gelmişti.

Bu cüzdanların neden harekete geçtiği konusunda net bir cevap yok ancak en önemli faktörün Bitcoin’in fiyatı olduğu düşünülüyor.

Satoshi dönemi Bitcoin’leri terimi, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun halen kripto para dünyasıyla iletişim halinde olduğu zamanlarda üretilen Bitcoin’leri tanımlıyor. Satoshi Nakamoto’yla iletişimin kesilmesinin ardından bunca yıl hiç kimse BTC yaratıcısından haber alamadı. Craig Wright gibi birçok kişi ise kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ediyor.

“Aktif Olmayan Bitcoin Hesap Sahiplerinin BTC’lerini Satması Durumunda Fiyat Etkilenebilir”

Bu BTC hesaplarının aktif hale gelmesinin Bitcoin fiyatı için doğrudan bir etkisi olmasa da bunların satılması durumunda BTC fiyatının dalgalanabileceği düşünülüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda kripto para piyasasında bir satış dalgası yaşanıyor. Bitcoin gün içerisinde 32.954 dolardaki destek noktasını kaybetti ve 32.861 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  Yalnızca 7 Dolarlık İşlem Ücreti ile 1 Milyar Dolarlık Ethereum Transferi Gerçekleştirildi

‘Uyandırılan’ cüzdan sahiplerinin BTC’leri satmak istemesi durumunda kısa vadeli yatırımcılar bundan kötü etkilenebilir.

BTC fiyatı Nisan ayında kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmış ve bunun ardından Mayıs ayında farklı alanlardan gelen saldırılar ile beraber düşüşe geçmişti. Son olarak ise Çin’in bir eyaletinde daha kripto para madenciliğinin yasaklanmasının ardından dün fiyatta keskin bir kayıp yaşanmıştı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar