5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Bitcoin Kurucusu Satoshi Nakamoto, Dünyanın En Zengin 20 İnsanından Biri!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto, kripto paranın fiyat artışı sayesinde dünyanın en zengin insanlarından biri haline geldi. Ancak Nakamoto’nun bir kişi mi veya bir grup insan mı olduğu hâlâ bilinmiyor ve kimliği, gizemini koruyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto, amiral gemisi kripto paranın son fiyat artışı sayesinde artık dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyor.
  • Nakamoto’nun yaklaşık 1 milyon BTC’ye sahip olduğu tahmin ediliyor.
  • Bu kripto para zulası, şu anki BTC fiyatı ile birlikte Satoshi Nakamoto’nun mevcut servetini de 60-61 milyar Dolar seviyesine yükseltiyor.

Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto, amiral gemisi kripto paranın son fiyat artışı sayesinde artık dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyor.

Binance indirim kodu

Mevcut Bitcoin fiyatına (şu anda yaklaşık 60.000 Dolar) ve Satoshi’nin elinde bulundurduğu tahmini kripto para sayısına bakılırsa; BTC kurucusu, dünyanın en zengin 20 kişisi arasında yer alıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin Varlıkları Onu En Zengin 20 Kişi Arasına Taşıdı

Son olarak yayınlanan bir rapora göre, “dijital altının” (Bitcoin için yapılan bir tanımlama) kurucusunun yaklaşık 1 milyon BTC’ye sahip olduğu tahmin ediliyor. Bazı düşünce kuruluşları bunun 750.000 BTC civarında olduğuna inanırken; bazıları da 1 milyondan fazla olduğunu iddia ediyor. Ancak genel fikir birliği, Satoshi Nakamoto’nun 1 milyon BTC’ye sahip olduğu yönünde.

Bu kripto para zulası, şu anki BTC fiyatı ile birlikte Satoshi Nakamoto’nun mevcut servetini de 60-61 milyar Dolar seviyesine yükseltiyor. Böylesine devasa bir servet miktarı da Nakamoto’yu dünyanın en zengin 20 insanından biri yapıyor.

Nakamoto Yaşıyor mu?

Yine de Satoshi Nakamoto, yaklaşık 214.8 milyar Dolar değerindeki servetiyle dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk’tan bir hayli uzakta. Nakamoto’nun servetinin Tesla kurucusunu devirmesi için, BTC fiyatının en az 215.000 Dolara yükselmesi gerekiyor.

İlgili Haber:  Kötü Haber Akışına Rağmen Bitcoin Yoluna Devam Ediyor

Öte yandan Bitcoin fiyatı 100.000 Dolara yükselirse; Nakamoto dünyanın en zengin 10 kişisinden biri olabilir.

Son olarak Bitcoin kurucusunun kimliği gizemini korumaya devam ediyor. Birçok insan Nakamoto’nun öldüğüne inanıyor. Bu anlamda Nakamoto’nun Bitcoin zulasının, en başından bu yana, tek bir kuruş bile harcanmamış olması da bu tezi güçlendiriyor.

Yine de Nakamoto bir gün ortaya çıkıp tüm Bitcoin zulasını satabilir. Acaba böyle bir durumda Bitcoin fiyatı nasıl tepki verir?

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar