9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin Kurucusu Satoshi Nakamoto, Dünyanın En Zengin 20 İnsanından Biri!

Önemli Gelişmeler

Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto, kripto paranın fiyat artışı sayesinde dünyanın en zengin insanlarından biri haline geldi. Ancak Nakamoto’nun bir kişi mi veya bir grup insan mı olduğu hâlâ bilinmiyor ve kimliği, gizemini koruyor.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto, amiral gemisi kripto paranın son fiyat artışı sayesinde artık dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyor.
  • Nakamoto’nun yaklaşık 1 milyon BTC’ye sahip olduğu tahmin ediliyor.
  • Bu kripto para zulası, şu anki BTC fiyatı ile birlikte Satoshi Nakamoto’nun mevcut servetini de 60-61 milyar Dolar seviyesine yükseltiyor.

Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto, amiral gemisi kripto paranın son fiyat artışı sayesinde artık dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyor.

blank

Mevcut Bitcoin fiyatına (şu anda yaklaşık 60.000 Dolar) ve Satoshi’nin elinde bulundurduğu tahmini kripto para sayısına bakılırsa; BTC kurucusu, dünyanın en zengin 20 kişisi arasında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin Varlıkları Onu En Zengin 20 Kişi Arasına Taşıdı

Son olarak yayınlanan bir rapora göre, “dijital altının” (Bitcoin için yapılan bir tanımlama) kurucusunun yaklaşık 1 milyon BTC’ye sahip olduğu tahmin ediliyor. Bazı düşünce kuruluşları bunun 750.000 BTC civarında olduğuna inanırken; bazıları da 1 milyondan fazla olduğunu iddia ediyor. Ancak genel fikir birliği, Satoshi Nakamoto’nun 1 milyon BTC’ye sahip olduğu yönünde.

Bu kripto para zulası, şu anki BTC fiyatı ile birlikte Satoshi Nakamoto’nun mevcut servetini de 60-61 milyar Dolar seviyesine yükseltiyor. Böylesine devasa bir servet miktarı da Nakamoto’yu dünyanın en zengin 20 insanından biri yapıyor.

Nakamoto Yaşıyor mu?

Yine de Satoshi Nakamoto, yaklaşık 214.8 milyar Dolar değerindeki servetiyle dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk’tan bir hayli uzakta. Nakamoto’nun servetinin Tesla kurucusunu devirmesi için, BTC fiyatının en az 215.000 Dolara yükselmesi gerekiyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatında Ani Çöküş: BTC 54.000 Dolara Geriledi!

Öte yandan Bitcoin fiyatı 100.000 Dolara yükselirse; Nakamoto dünyanın en zengin 10 kişisinden biri olabilir.

Son olarak Bitcoin kurucusunun kimliği gizemini korumaya devam ediyor. Birçok insan Nakamoto’nun öldüğüne inanıyor. Bu anlamda Nakamoto’nun Bitcoin zulasının, en başından bu yana, tek bir kuruş bile harcanmamış olması da bu tezi güçlendiriyor.

Yine de Nakamoto bir gün ortaya çıkıp tüm Bitcoin zulasını satabilir. Acaba böyle bir durumda Bitcoin fiyatı nasıl tepki verir?

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend