1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Bitcoin’in Duyurulduğu İlk Makale Bugün 13 Yaşında!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Bugün Bitcoin, lansmanından bu yana %7.749.999.900 oranında bir değer kazandıktan sonra 60.000 Doların üzerinde istikrarlı bir seyir izliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • İlk olarak 31 Ekim 2008’de Satoshi Nakamoto adlı anonim bir kişi veya kuruluş tarafından yayınlanan Bitcoin teknik incelemesinin üzerinden tam olarak 13 yıl geçti.
  • Bugün Bitcoin, lansmanından bu yana %7.749.999.900 oranında bir değer kazandıktan sonra 60.000 Doların üzerinde istikrarlı bir seyir izliyor.

Bugün Bitcoin (BTC) Whitepaper’ı (Teknik İnceleme) 13. yaşını kutluyor. İlk olarak 31 Ekim 2008’de Satoshi Nakamoto adlı anonim bir kişi veya kuruluş tarafından yayınlanan teknik incelemenin üzerinden tam olarak 13 yıl geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Fiyatı Başlangıçta Sadece 0.0008 Dolar idi

“Bitcoin: Eşler Arası Elektronik Nakit Sistemi” başlıklı teknik inceleme, kendi kendini yöneten, güvenli ve sınırlı miktarda eşler arası bir online ödeme sistemine duyulan ihtiyaç üzerine geliştirilmişti. Bu amaçla Bitcoin ağı 3 Ocak 2009’da başlatıldı ve en başında her bir Bitcoin’in fiyatı yalnızca 0.0008 Dolar idi.

Bitcoin başlangıçta geleneksel finans kurumları tarafından bir tehdit olarak algılanırken, 13 yıllık uzun süreli topluluk desteği ve büyüyen bir kullanıcı tabanı Bitcoin’i internet çağı için en kârlı yatırım araçlarından biri haline getirdi. Bugün Bitcoin, lansmanından bu yana %7.749.999.900 oranında kademeli bir değer kazandıktan sonra 60.000 Doların üzerinde görece istikrarlı bir performans sergiliyor.

Bitcoin Teknik İncelemesinin Öngördüğü Maksimum Arza Yaklaşılıyor

Bitcoin teknik incelemesi, üçüncü bir tarafa güvenme riski olmadan çifte harcamayı önlemek için bir çözüm önerisi olarak yayınlandı. Ağ, bunu yapmak için, bilgisayarların ham merkezi işlem birimi (CPU) gücü açısından kötü aktörleri alt ederek işlemleri onaylayan “dürüst” düğümlerin katkısı ile çalışmaya başladı.

İlgili Haber:  Satoshi Nakamoto Döneminden Kalma Bir Bitcoin Cüzdanı Faaliyete Geçti!

Bitcoin blok zinciri, ilk olarak, 6.25000000 BTC’lik bir madencilik ödülü sunan 707542 numaralı bloğu üretti.

Bitcoin ekosistemi, maksimum 21 milyon BTC’lik arzına yavaş yavaş yaklaşırken; geliştirici topluluğunun, blok zincirindeki Bitcoin işlemlerini onaylayan madencileri teşvik etmek için mevcut kuralları değiştirmesi gerekecek. Teknik inceleme, bu anlamda, şu ifadeleri de içeriyordu: “Gerekli kurallar ve teşvikler, bu mutabakat mekanizmasıyla uygulanabilir.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar