8.5 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Bitcoin’in Duyurulduğu İlk Makale Bugün 13 Yaşında!

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

Bugün Bitcoin, lansmanından bu yana %7.749.999.900 oranında bir değer kazandıktan sonra 60.000 Doların üzerinde istikrarlı bir seyir izliyor.

blank

Haberin Özeti

  • İlk olarak 31 Ekim 2008’de Satoshi Nakamoto adlı anonim bir kişi veya kuruluş tarafından yayınlanan Bitcoin teknik incelemesinin üzerinden tam olarak 13 yıl geçti.
  • Bugün Bitcoin, lansmanından bu yana %7.749.999.900 oranında bir değer kazandıktan sonra 60.000 Doların üzerinde istikrarlı bir seyir izliyor.

Bugün Bitcoin (BTC) Whitepaper’ı (Teknik İnceleme) 13. yaşını kutluyor. İlk olarak 31 Ekim 2008’de Satoshi Nakamoto adlı anonim bir kişi veya kuruluş tarafından yayınlanan teknik incelemenin üzerinden tam olarak 13 yıl geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin Fiyatı Başlangıçta Sadece 0.0008 Dolar idi

“Bitcoin: Eşler Arası Elektronik Nakit Sistemi” başlıklı teknik inceleme, kendi kendini yöneten, güvenli ve sınırlı miktarda eşler arası bir online ödeme sistemine duyulan ihtiyaç üzerine geliştirilmişti. Bu amaçla Bitcoin ağı 3 Ocak 2009’da başlatıldı ve en başında her bir Bitcoin’in fiyatı yalnızca 0.0008 Dolar idi.

Bitcoin başlangıçta geleneksel finans kurumları tarafından bir tehdit olarak algılanırken, 13 yıllık uzun süreli topluluk desteği ve büyüyen bir kullanıcı tabanı Bitcoin’i internet çağı için en kârlı yatırım araçlarından biri haline getirdi. Bugün Bitcoin, lansmanından bu yana %7.749.999.900 oranında kademeli bir değer kazandıktan sonra 60.000 Doların üzerinde görece istikrarlı bir performans sergiliyor.

Bitcoin Teknik İncelemesinin Öngördüğü Maksimum Arza Yaklaşılıyor

Bitcoin teknik incelemesi, üçüncü bir tarafa güvenme riski olmadan çifte harcamayı önlemek için bir çözüm önerisi olarak yayınlandı. Ağ, bunu yapmak için, bilgisayarların ham merkezi işlem birimi (CPU) gücü açısından kötü aktörleri alt ederek işlemleri onaylayan “dürüst” düğümlerin katkısı ile çalışmaya başladı.

İlgili Haber:  Bitcoin Nedir?

Bitcoin blok zinciri, ilk olarak, 6.25000000 BTC’lik bir madencilik ödülü sunan 707542 numaralı bloğu üretti.

Bitcoin ekosistemi, maksimum 21 milyon BTC’lik arzına yavaş yavaş yaklaşırken; geliştirici topluluğunun, blok zincirindeki Bitcoin işlemlerini onaylayan madencileri teşvik etmek için mevcut kuralları değiştirmesi gerekecek. Teknik inceleme, bu anlamda, şu ifadeleri de içeriyordu: “Gerekli kurallar ve teşvikler, bu mutabakat mekanizmasıyla uygulanabilir.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend