8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

FTX CEO’su Bitcoin ve Ethereum Dışında En Çok Umut Vaad Eden Kripto Paraları Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bir podcast’te konuşan FTX CEO’su SBF, 2022’de en umut verici gördüğü üç blok zinciri açıkladı.

Binance indirim kodu

FTX adlı kripto para borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto dünyasının 30 yaş altı en zengin ve etkili isimlerinden biri.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SBF’ye bir podcast’te en çok ışık gördüğü projeler soruldu.

İlk cevabı sürpriz olmadı. Twitter’da SBF’yi takip eden herkes SBF’nin sıkı bir Solana hayranı olduğunu bilir. Solana, “tarih kanıtı” (Proof of History) adlı yeni bir konsensüs mekanizması içeriyor. Solana 2021’in en iyi performans gösteren kripto paralarından biri olmuştu.

SBF çok az sayıda blok zincirin yapmayı düşündüğü ama yapamadığı ölçeklenmeyi Solana’nın yaptığını düşünüyor. Solana’nın endüstriyel ölçekte bir kullanım imkanı sunduğunu belirtti.

SBF’nin ikinci seçimi Avalanche.

Avalanche da hem Solana’nın rakibi hem de bazıları tarafından “Ethereum Killer” olarak adlandırılıyor. Cornell Üniversitesi profesörü Emin Gün Sirer ve ekibi tarafından kurulan Avalanche 2021’de büyük ilgi görmüş ve ilk 10 kripto para arasına girmeyi başarmıştı.

SBF Avalanche’ın özellikle sağlam bir ekibe sahip olduğunu ve ortaya çok fazla proje koyduklarını belirtti ancak Avalanche’ın ölçeklenme konusunda henüz beklenilen seviyede olmadığını söyledi.

SBF’nin üçüncü seçimi ise kripto paradan ziyade bir kategori. Wrapping yani “Sarmalama” adı verilen konseptte BTC ve ETH gibi popüler tokenlerin sentetik bir versiyonu oluşturulur. Bu sentetik tokenler farklı zincirler arasında hızlı bir şekilde transfer edilebilir.

SBF’ye göre Wrapperlar zaman içinde büyümeye devam edecek.

SBF Bitcoin için de “Kripto paraların dedesi konumundaki Bitcoin hiç bir yere gitmeyecek. Bitcoin kripto ekosisteminin merkezinde yer almaya devam edecek ancak Bitcoin’ler Bitcoin blok zincirinden ziyade diğer zincirlerde hareket ediyor olacak” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar