8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Seba Bank CEO’sundan Bitcoin için 2022 Fiyat Tahmini Geldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin 2022’ye kötü bir başlangıç yaptı. Geçtiğimiz günlerde Ağustos 2021’den bu yana ilk kez 40.000 dolar altına düşmüş ve sonrasında toparlanmıştı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, 2021’in büyük bölümünde artış göstermişti. Geçen sene Ocak ayına göre kıyasladığımızda Bitcoin yalnızca %18 artmış durumda. Benzer şekilde diğer kripto paralar da 2021’de büyük artışlar yaşamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İsviçre bankalarından Seba Bank’ın CEO’su “iç değerleme modellerine” dayanarak yaptığı açıklamada, Bitcoin’in bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmanabileceğini söyledi.

İsviçre dijital varlık bankası Seba’nın CEO’su Guido Buehler, İsviçre’de gerçekleşen bir konferansın oturum aralarında basına yaptığı açıklamada, “İç değerleme modellerimiz Bitcoin için şu anda 50.000 ila 75.000 dolar arasında bir fiyat gösteriyor. Bu seviyeyi göreceğimizden oldukça eminim. Asıl soru bunu ne zaman göreceğimizdir” dedi.

Buehler, kurumsal yatırımcıların önümüzdeki aylarda ve yıllarda bitcoin fiyatının en büyük itici güçlerinden biri olacağını söyledi.

Buehler, “Kurumsal para girişi muhtemelen Bitcoin fiyatını yukarı çekecektir.” dedi.

2021 Tesla ve El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesiyle Bitcoin için oldukça hareketli geçmişti. Bu ayın başlarında, Wall Street devi Fidelity, diğer ülkelerin ve hatta bir merkez bankasının bu yıl El Salvador ve Tesla’yı Bitcoin konusunda takip edebileceğini söyledi ve fiyat düşükken bitcoin satın alanların “diğerlerinden daha rekabetçi bir şekilde daha iyi durumda” olacağını açıklamıştı.

Finans firması deVere’nin CEO’su Nigel Green, “Şu anda ABD’de yaklaşık 40 yılın en yüksek seviyesinde olan enflasyon, fiyat istikrarını korumakla yükümlü olan geleneksel fiat para sisteminin tehlikeli bir şekilde yoldan çıktığını gösteriyor. Bundan dolayı Bitcoin ve diğer kripto paralara olan talep ile birlikte fiyat da artacaktır.” dedi.

İlgili Haber:  Bitcoin, 40.000 Dolar Fiyatının Altına Düştü: İşte Nedeni

Green, “Bitcoin 21 milyonluk sabit arzı ve kurumsal yatırımcıların giderek kripto piyasasına girmesiyle, Bitcoin, sermaye için güvenli bir sığınak olarak altını geride bırakmaya devam edecek” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar