11 Ağustos 2022, Perşembe
25.7 C
İstanbul

İsviçre Bankası SEBA Bank, Altına Endeksli Yeni Bir Token Piyasaya Sürüyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

SEBA Bank, yatırımcıların İsviçre banka kasalarında fiziksel olarak altın sahibi olmasını sağlayacak bir dijital tokeni piyasaya sürmeyi hedefliyor. Token, Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışacak.

Binance indirim kodu

İsviçre Bankasının Sunduğu Altın Token Ethereum Blockchain’i Üzerinde Çalışacak

İsviçreli bir banka olan SEBA Bank’ın yeni ürünü bir tür ERC-20 tokeni olacak, bu da söz konusu tokenin dünyanın en büyük ikinci Blockchain’i olan ETH üzerinde işlem göreceği anlamına geliyor. Bu durum, söz konusu tokeni, bir tür borçlanma gibi çalışan geleneksel dijital altın ürünlerinden farklı kılıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum gibi Blockchain’ler, dijital varlıkların sahibinin belirlenmesi için güvenilmesi gereken üçüncü kişilere ihtiyaç duymadığı için, daha yüksek güvenlikli bir yatırım imkanı sunuyor.

Merkezsiz finans sistemlerinde tüm işlemler herkes ile paylaşılıyor ve tek tek, değiştirilemez bir şekilde saklı tutuluyor. Buna ek olarak ETH’nin çok taraflı akıllı sözleşmeler özelliği de kullanıma ek bir fonksiyon katıyor. Örneğin yatırımcılar, dijital varlıkları ile bağlanan fiziksel değerli maden barlarının seri numaralarını doğrulayabiliyor.

SEBA Bank CEO’su Guido Buehler, yeni altın tokeninin değerli metaller endüstrisi için dönüm noktası niteliğinde bir gelişme olduğunu söyledi. CEO’ya göre bu durumun nedeni bu ürünün piyasadaki ilk girişim olması değil, SEBA Bank’ın kurumsal seviyede denetimsel yükümlülüklere uyması konusundaki sicili dolayısıyla eşsiz bir konumda bulunmasıdır. CEO, kendisini şöyle ifade etti: “Tokenin dağıtımı ve saklanması, bankacılık ve menkul kıymet lisansına sahip olan bir İsviçre bankası tarafından yönetileceği için token platformu kurumsal yastırımcılar için güvenilir ve denetime tabii olan bir yatırım imkanı sağlayacak. Buna ek olarak, fiziksel değerli madenin saklanması da İsviçreli şirketler tarafından denetlenecek ve varlığın güvenliği hem dijital hem de fiziksel versiyonlar için çok yüksek seviyede tutulacak.

İlgili Haber:  Polkadot, XRP'yi Geride Bırakarak Dördüncü En Büyük Kripto Para Oldu

Token sahipleri istedikleri zaman SEBA Bank’ın iş ortaklarından fiziksel altınlarını çekebilecek ve bunun için BullionVault gibi geleneksel dijital altın platformlarının uyguladığı nakliye ve saklama ücretlerini de ödemek zorunda kalmayacak. Her bir tokenin 1 gram altını temsil edeceği ve fiyatının bu yazının yazıldığı anlarda 57 dolar olacağı söyleniyor. Bununla birlikte token 4 ondalık basamağa kadar bölünebilecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar