27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

SEC Başkanının Açıklamalarının Ardından Bitcoin Fiyatı Sıçrama Yapıp 39.000 Doları Aştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı 39.000 doların üstüne çıkarak son 24 saatteki zirvesine ulaştı. Bunun muhtemel nedeninin yeni Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’ın son açıklamaları olduğu düşünülüyor. Gensler yaptığı açıklamasında, insanlar kripto para ticareti yapmak istiyorsa bu konuda bir sorun olmadığını söyledi.

Binance indirim kodu

SEC Başkanı Gary Gensler BTC’yi Spekülatif Bir Varlık Sınıfı Olarak Niteledi, Bitcoin fiyatı 39.000 Doları Aştı

CNBC’nin Squawk Box adlı TV programında konuşan Gensler, kripto para topluluğu tarafından alınıp satılan Bitcoin ve yüzlerce kripto parayı spekülatif bir varlık sınıfı olarak gördüğünü söyledi: “İnsanlar kripto para ticareti yapmak istiyorsa önemli değil, yapsınlar. Ancak Bitcoin ve genel olarak kripto paralar sıklıkla dolandırıcılıklar, aldatmacalar ve kara para aklama olayları gibi illegal aktiviteler ile bağlantılı görülüyorlar.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte Gensler kripto para alım satım platformlarının da, yatırımcıların korunması amacıyla ve aynı New York borsasında alım satım yapıyormuşçasına benzer bir şekilde denetim mekanizmalarına tabii tutulmaları gerektiğini söyledi. Gensler, denetimsel mekanizmaların eksikliğinin hem Bitcoin yatırımcıları için hem de kripto para teknolojisi için iyi bir durum olmadığına inandığını belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Gensler SEC Başkanı Seçildiğinde Piyasada Olumlu Bir Hava Oluşmuştu

Yukarıdaki açıklamalarına bakıldığında Gensler, Bitcoin’in potansiyeli hakkında halen olumlu düşünmeye devam ediyor gibi görünüyor. Bazı yatırımcılar, Gensler SEC başkanı olarak seçildiğinde yeni başkanın daha kripto para dostu denetimlerin oluşturulması konusunda bir aracı olarak kullanılabileceğini düşünüyordu. Bununla birlikte Gensler’ın son açıklamaları kripto para sektörüyle yeni tanışmış kesimler arasında endişeye neden oldu.

Diğer taraftan, Glassnode tarafından sağlanan veriler, Bitcoin varlıklarının net büyümesinin yeni bir tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığını ortaya koydu. Moskovski Capital CIO’su Lex Moskovski, yaptığı yorumunda, aktif Bitcoin ağı katılımcılarının haftalık bazda şimdiye kadar en yüksek hızda büyüdüğünü açıkladı: “Bitcoin varlıklarının net büyümesi yeni bir tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdı. Bitcoin tarihi boyunca, haftalık olarak ortalama değerlendirildiğinde, aktif ağ katılımcılarının daha hızlı büyüdüğü başka bir dönem olmamıştı.

İlgili Haber:  Kripto Paralar XRP Öncülüğünde Yükseldi

Bununla birlikte, kısa bir süre önce yayınlanan analiz verilerine göre Bitcoin balinalarının elinde bulundurdukları BTC miktarı da Nisan ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaşmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar