8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

SEC, Bitcoin ETF’si Başvurularını Onaylamayacağına Dair Sinyaller Verdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Salı günü yaptığı açıklamalarda yatırım fonu yatırımcılarını Bitcoin vadeli işlemlerdeki büyük riskler ile ilgili uyardı.

Binance indirim kodu

Bitcoin yatırımlarını “yüksek oranda spekülatif” olarak nitelendiren SEC, kendi içlerindeki yatırım yönetim departmanının, Bitcoin vadeli işlemlerindeki yatırımların etkisini ölçmek için görevlendirildiğini söyledi: “Bununla birlikte, yatırımcılar Bitcoin’deki ve Bitcoin vadeli işlemler piyasasındaki volaliteyi göz önünde bulundurmalı ve bu piyasalardaki denetim eksikliğini ve dolandırıcılık ya da manipülasyon olasılığını her daim akıllarında tutmalı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SEC, Bitcoin ETF’si ile İlgili Umutları Azalttı

Bu uyarının öncesinde, SEC’in yeni başkanı Gary Gensler geçtiğimiz hafta kongrede, kripto para piyasalarında yatırımcıları korumak için daha ciddi adımlar atılmasının faydalı olacağını söylemişti. Bu açıklamalar ile beraber bir Bitcoin ETF’sinin onaylanması hakkındaki umutlar da yavaş yavaş sönüyor. Ayrıca Gensler, Robinhood gibi uygulamalar nedeniyle yatırım alım satımlarının “bir oyun haline” gelmesinin önlenmesi konusunda da yeni kurallardan bahsetmişti.

SEC şu anda ise, “Bitcoin vadeli işlemler piyasasında yatırım yapan yatırım fonlarının yaşadığı deneyimler baz alınarak”, Bitcoin vadeli işlemler piyasasının ETF’ler için uygun olup olmadığına karar verileceğini söyledi.

Birçok kripto savunucusuna göre Gensler’in SEC başkanı olarak atanması kripto paralar için olumlu bir gelişme olarak nitelendirilmeliydi ancak yaptığı bu son açıklamalar ve piyasalara getirmeyi planladığı uzun bir regülasyon listesiyle beraber belki de artık kripto para piyasalarının Gensler’in öncelikli olarak ilgilendiği alanlardan biri olmadığı anlaşılabilir.

Yetkililer Bitcoin Piyasasını Yakından İzleyecek

Yetkililer ayrıca Bitcoin piyasalarındaki dolandırıcılık potansiyelini ve mevcut fonların ellerindeki sermayenin değerlerini yakından izleyeceklerini de belirttiler.

Bitcoin, bu yazının yazıldığı anlarda, son 24 saatlik grafikte %1.90 değer kazanarak 56.780 dolar civarında bulunuyor. Geçtiğimiz ay yaşanan çöküşlerden sonra Bitcoin, kendisine ait tüm zamanların en yüksek değeri olan 64.829 dolar fiyatına tekrar çıkmayı başaramadı ancak yine de yaşadığı %30’luk kaybın önemli bir kısmını tekrar kazanmayı bildi.

İlgili Haber:  Wisdom Tree, Ethereum ETF Hizmetini Başlatmak İçin SEC’e Başvuruda Bulundu

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino’nun yorumuna göre: “Dogecoin etrafındaki yüksek ilgi seviyesi azalırken, diğer kripto para piyasasında da canlılık gözleniyor. Bitcoin yatırımcıları muhtemelen çok mutlu hissediyorlardır çünkü bugün Bitcoin yeşil sinyaller gönderiyor ve önümüzdeki zaman dilimi için de yeni fırsatlara göz kırpıyor.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar