25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

SEC, Bitcoin ETF ile İlgili Onay Sürecini Erteledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

En erken Haziran ayına kadar SEC tarafından kesin karar açıklanmayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SEC, VanEck’in Bitcoin ETF teklifine ilişkin incelemesini genişlettiğini ve onay sürecini ertelediğini duyurdu.
  • Kararın açıklanması için son tarih 17 Haziran olarak belirlendi; ancak bu, yine uzatılabilir.
  • Onaylandığı takdirde VanEck’in Bitcoin ETF’si ABD’de bir ilk olacak.

SEC tarafından yapılan son duyuruya göre düzenleyici kurum, VanEck’in Bitcoin ETF başvurusuna yönelik incelemelerini genişleteceğini açıkladı. Bu kapsamda Bitcoin ETF’lerin onay süreci ertelenecek.

Binance indirim kodu

Karar 17 Haziran’a Ertelendi

SEC’in ETF’yi onaylayıp onaylamama konusundaki kararı için son tarih, dosyalama Federal Sicile kaydedildikten 3 – 45 gün sonra idi. Ancak yeni son tarih 17 Haziran olarak belirlendi. Ayrıca SEC, ilk başvurudan sonra 240 güne kadar ek uzatma talep edebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ETF, doğrudan sahip olmaya gerek kalmaksızın bir varlığa yatırım yapma imkanı sunan finansal araçlardır. Bitcoin’in çılgın fiyat dalgalanmalarına yatırım yapmak istiyorsanız; ancak bir kripto cüzdanı açmak ve Bitcoin’i doğrudan elinizde tutmak konusunda endişeliyseniz, ETF’ler sizin için en makul yöntemdir.

SEC, son 10 yıldır pek çok geniş kapsamlı Bitcoin ETF başvurusunu inceledi; ancak hiçbirini onaylamadı. VanEck’in de geçmişte yaptığı çeşitli başvurular bulunuyordu.

Kripto Endüstrisi SEC’in Yeni Başkanından Umutlu

Bitcoin ETF’ler, yakın zaman önce, Kanada ve Brezilya düzenleyicileri tarafından onaylandı. Yatırımcılar, SEC’e liderlik eden Gary Gensler’in (eski bir MIT profesörü ve fintech uzmanı) 2021 yılında en azından bir tane Bitcoin ETF başvurusunu onaylayacağı konusunda iyimser görünüyor.

VanEck’in mevcut başvurusu, Bitcoin ETF için SEC gönderilen 9 aktif dosyadan biridir. Diğer başvuranlar arasında Kryptoin Investment Advisors ve WisdomTree Investments’ın dosyaları da şu anda SEC tarafından inceleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar