26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

SEC Bu Kripto Para Borsasına 10 Milyon Dolar Ceza Kesti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para varlıklarının alım satımını aracılık eden bir satış platformuyla bağlantısı nedeniyle, Poloniex LLC’e kayıtsız bir şekilde online borsa işletmeciliği suçlamasıyla verilen 10 milyon dolarlık cezanın şirket tarafından ödenmesinin onaylandığını duyurdu.

Binance indirim kodu

SEC, Kripto Para Borsası Poloniex’e 10 Milyon Dolarlık Ceza Kesti

SEC, kripto para borsası Poloniex’e, kayıtsız bir şekilde online dijital varlık borsası işlettiği için 10 milyon dolarlık bir ceza verdi. Poloniex ise SEC’in suçlamalarını doğrulamadan ya da yalanlamadan bu cezayı ödemeyi kabul etti.

Binance indirim kodu

2014 yılında kurulan Poloniex, 2018 yılında Circle tarafından 400 milyon dolar karşılığında satın alınmıştı. 2019 yılında şirket bölünerek Polo Digital Assets adında yeni bir marka oluşturmuştu. Bununla birlikte Tron kurucusu Justin Sun ise şirketi satın alabilmek için bir konsorsiyumu yönetiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SEC’in suçlamaları ise 2017 yılının Temmuz ayından, satış tarihi olan 2019 yılının Kasım ayına kadar olan zaman dilimini kapsıyor. SEC’in iddiasına göre online kripto para borsası, kayıtlı olmamasına rağmen kripto para olarak menkul kıymet satışı yaptı.

SEC’in açıklamasına göre Poloniex borsası, menkul kıymet sayılabileceklerin dahil olduğu yeni tokenler ekleme konusunda agresif davrandı.

Circle, Ceza İhtimaline Karşı Nakit Hazırlamış

SEC icra dairesi siber birimi başkanı olan Kristina Littmann konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Poloniex, kayıtsız olan borsasına dijital varlık menkul kıymetlerini ekleyerek federal menkul kıymetler yasalarına uymak yerine daha fazla kar yapabilmeyi seçmiştir. Poloniex, hangi teknoloji söz konusu olursa olsun menkul kıymetler alıcılarıyla satıcılarını bir araya getiren her platformu denetleme yetkisi olan SEC’in denetimsel yetki alanından kaçmaya çalışmıştır.

Temmuz ayında oluşturulan düzenleyici soruşturmasında, Circle SEC’in suçlamalarından korunabilmek adına 10 milyon dolardan fazla miktardaki bir parayı hazır tuttuğunu duyurmuştu.

İlgili Haber:  Analist: "XRP'den Sonra SEC'in Yeni Hedefi Ethereum Olabilir!"

Şu anda SEC üzerinde kayıtlı bir borsa olan Poloniex kendisini şöyle tanımlıyor: “Poloniex LLC, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından denetlenen ve Montana eyaleti yasalarına tabii olan bir kuruluştur.”

Birçok kripto paranın birer emtia değil, menkul kıymet olduğunu iddia eden SEC ile Ripple arasındaki dava uzun bir süredir devam ediyor. Davanın seyri boyunca XRP fiyatı gelişmelerden oldukça etkilenmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar