13 Ağustos 2022, Cumartesi
25.6 C
İstanbul

SEC Davasına Müdahil Olan XRP Yatırımcıları Mahkemeye Yeni Bir Rapor Sundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Son birkaç ay ve hafta, ABD yetkili kurumu SEC ile Ripple Labs arasındaki davanın bitmesini bekleyen herkes için bir hayal kırıklığı oldu. Bununla birlikte davaya yeni bir taraf olarak, avukat John Deaton tarafından temsil edilen XRP sahipleri de dahil oldu. Geçtiğimiz ay mahkemeye sunulan, davaya dahil olma dilekçesinde Deaton, SEC’in XRP’nin bağımsız kullanım alanlarına da saldırdığını, bu yüzden XRP yatırımcılarının mahkemenin konuyla ilgili fikirlerine katkıda bulunmak için davaya müdahil olmasının artık bir zorunluluk haline geldiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Bu gelişmeye 3 Mayıs’ta cevap veren SEC, XRP yatırımcılarını yalnızca Ripple’ın savunmasını tekrar etmekle suçladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SEC, XRP Yatırımcılarının Davaya Müdahil Olmasına Karşı Çıkıyor

SEC’in bu suçlamalarına ve XRP yatırımcılarının davaya müdahil olmasına karşı çıkmasına cevap olarak XRP yatırımcıları mahkemeye bir rapor sundu. Raporda Deaton’a göre, SEC, XRP yatırımcılarının davaya haklı bir şekilde müdahil olma isteğine karşı, davadan alakasız meselelerle ve kişisel saldırılar ile mahkemenin dikkatini başka yerlere çekmeye çalışıyor.

Denetleyici kurum olan SEC’in bu tür bir müdahil olma talebine karşı çıkmak için kullandığı birkaç nokta var. Bunlar, kendi iddialarına göre, müdahil olma konusunda var olan yasal ve anayasal sınırlamalar, SEC’in suçlamalarının genişlemesi ve zaten hali hazırdaki davalının XRP yatırımcılarının çıkarlarını yeterince temsil etmesi olarak sıralanıyor.

“SEC’in İddiaları Absürt”

Deaton tarafından mahkemeye sunulan rapor ise tam tersini iddia ediyor ve rapora göre, “SEC, kendi “absürt” iddialarını desteklemek için tamamen alakasız meseleleri kullanmaya çalışıyor. Rapora göre SEC’in iddialarının “haklı bir temeli” yok. Üstüne, XRP yatırımcılarının davaya müdahil olmasını talep eden başvuru nedeniyle SEC’in iddia ettiği gibi, suçlamalar genişlemeyecek çünkü davaya dahil olmak isteyen taraf zaten SEC’in mevcut suçlamalarının muhatabı olan kişilerden oluşuyor.

İlgili Haber:  DeFi Nedir?

Dahası, Hinman’ın konuşmalarından ayrışan SEC, yargıç Netburn’e bu konuşmaların SEC’in resmi görüşleri olmadığını savunmuş ve bu tür bir müdahil olma ile karşı karşıya kalan SEC, kendi iddialarından da uzaklaşmış olmuştur. SEC, iddia ettikleriyle kanıtlayabildikleri arasındaki dengeyi şaşırmıştır. XRP yatırımcılarını temsil eden bu rapor ile birlikte, XRP sahipleri SEC’i, XRP’nin ikincil piyasa satışları konusunda kendisiyle çelişmekle suçluyor.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar