SEC Davasındaki Son Gelişmeden Sonra XRP Fiyatında Bir Patlama İhtimali Olabilir mi?

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Ripple, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan davasının uzayarak XRP fiyatını etkilemesiyle beraber eleştirilerin odağı oldu. Bununla birlikte popüler kripto para şovu Altcoin Daily’nin tahminleri ise XRP için boğa lehine gözüküyor. Uzman, XRP’nin büyük bir fiyat artışının eşiğinde olduğunu iddia ediyor.

blank

XRP Fiyatını Ne Etkiliyor?

Ripple Bitcoin’e bir alternatif olarak yaratılmıştı. Aslına bakılırsa bu alternatif kripto para olma olayı bir süre işe yaradı. Hatta XRP 2017 ve 2018 yıllarında bir dönem Ethereum’un toplam kripto para piyasa değeri sıralamasındaki yerini de tehdit etmeye başlamıştı. Sınırlar arası ödeme yöntemi olarak sağladığı kullanışlılık ve adaptasyon ile birlikte uzmanlara göre XRP’nin fiyatının şu ankinden daha yüksek olması gerekiyor.

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda 1.13 dolardan işlem gören Ripple, bu yılki kripto para büyümesi ile birlikte daha yüksek bir seviyede olmalıydı. XRP fiyatının hareketlerinde çok sayıda etken rol oynadı.

Ripple, yargıç Sarah Netburn’e yaptığı başvurusunda, SEC’in kripto para alım satım politikalarına dair ek belgeler sağlamasını talep etmişti. Şirket, SEC çalışanlarının Ripple, Ether, Bitcoin ya da diğer kripto paraları alıp satmasında herhangi bir kısıtlama olup olmadığını öğrenmek istiyor. Bu başvuru Ripple’ın adil bildirim savunmasına eklenecek.

Şirket, yaptığı başvurusunda şunları söylemişti: “Davalı taraf ayrıca SEC çalışanlarının Ripple yatırımlarına dair belgeleri talep ediyor ve bunların kişisel bilgiler ile birlikte olması ya da toplu halde verilmesi gerekiyor. SEC ile bu konuyu 8 Temmuz, 15 Temmuz ve 25 Ağustos tarihlerinde konuşmuş ancak herhangi bir ilerleme kaydedememiştik.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

SEC, kurumun menkul kıymetler alım satım yasağının kapsamına giren bir “yasaklı varlıklar” listesine sahip olsa da, bu listeye BTC, ETH ve XRP hiçbir zaman girmemişti. SEC, toplu bir şekilde yasaklanacaklar listesinin dışındaki varlıkların değerlendirilmesi için oluşturulan “izleme listesine” XRP’yi yalnızca 13 Nisan 2018’den sonra eklemişti.

Analizci, Ripple Fiyatı İçin %30’luk Bir Yükseliş Düşünüyor!

XRP fiyatı beklentileri karşılamasa da, Altcoin Daily sunucusu Aaron Arnold projeye inanan bazı yatırımcıların, tokenin geleceği ile ilgili halen pozitif düşüncelere sahip olduğunu söyledi.

Uzmana göre, XRP fiyatı SAR göstergesinde boğa lehine sinyaller veriyor. Arnold Ripple fiyatının bir sonraki volalite döneminde %30’luk bir fiyat yükselişi yaşayabileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend