29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

SEC Davasının Ardından XRP Fiyatı 0.26 Dolara Geriledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

XRP fiyatı, Ripple’a karşı açılan SEC davasının tokenin geleceğini belirsizliğe sürüklemesi nedeniyle bir hayli acı çekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SEC, geçtiğimiz günlerde XRP yaratıcısı Ripple’a 1.3 milyar Dolarlık bir dava açtığını duyurdu.
  • O günden bu yana XRP fiyatlarında hızlı bir düşüş yaşanmaya başladı.
  • XRP’nin şu anki fiyatı 0.26 Dolar seviyesinde bulunuyor.

XRP fiyatı 0.26 Dolara geriledi. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre bu, geçtiğimiz gün içerisinde yaşanan %42’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

XRP’nin fiyatı, XRP’ye bağlı şirket Ripple Labs’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan bir davaya konu olması sebebiyle Pazartesi gününden bu yana düşmeye devam ediyor.

SEC Davası Ne İddia Ediyor?

SEC tarafından davanın resmi olarak açıklanması ile birlikte söz konusu düşüş daha da hız kazandı.

Dava kapsamında, Ripple’ın 2013’ten beri kayıtsız menkul kıymet satışlarından 1.3 milyar Dolar değerinde XRP topladığı iddia ediliyor. Ve iddialara göre şirket bunu yapmaya halen devam ediyor.

Ripple, tıpkı bir merkez bankası gibi, dolaşımdaki XRP arzını manipüle etmek için periyodik olarak sattığı emanet cüzdanlarında uzun süredir büyük miktarda XRP tuttu. SEC ise bu tür faaliyetlerin yasa dışı olduğunu iddia ediyor. Dava ayrıca Ripple’ın kurucu ortağı Christian Larsen’ı ve görevdeki CEO Brad Garlinghouse’u da sanık olarak adlandırdı.

Birkaç Borsa XRP Ticaretini Durdurduğunu Açıkladı

XRP’nin fiyatı, dava nedeniyle önce 0.3 Dolar bandına geriledi. Kripto paranın şu anki fiyatı ise 0.26 Dolar seviyesinde seyrediyor.

SEC ile ilgili davanın duyurulmasından bu yana üç borsa XRP ticaretini durdurduğunu açıkladı. Bitwise ise elindeki tüm XRP’yi fonundan tasfiye etti. Block, bugün yaptığı açıklamada en büyük kripto ticaret masalarından ikisi olan Jump Trading ve Galaxy Digital’in artık XRP için piyasa yapıcı olarak hareket etmeyeceğini bildirdi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar