SEC, Ekim Ayında 4 Adet Bitcoin ETF’sini Onaylayabilir! İşte Muhtemel Onaylanma Tarihleri

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Amerika Birleşik Devletleri’nde, bir Bitcoin ETF’sinin ne zaman onaylanacağı ya da onaylanıp onaylanmayacağına dair tartışmalar devam ediyor. Yatırımcılar, kendi aralarında gerçekleştirdikleri konuşmalarda farklı ETF başvurularının kabul edileceğine dair tahminlerde bulunuyor. Bloomberg ise mevcut durumu mükemmel bir Tweet ile özetledi.

blank

Bloomberg: “Bu Dört Bitcoin ETF Başvurusu Onay Alabilir!”

Bloomberg analistine göre, ABD yetkili kurumunun Ekim ayı sonuna kadar 4 adet BTC vadeli işlemler ETF’sini onaylaması ihtimali yüksek olabilir. Bu ETF’ler arasında ProShares Bitcoin Strategy ETF, Invesco Bitcoin Strategy ETF, VanEck Bitcoin Strategy ETF ve Valkyrie Bitcoin Strategy ETF yer alıyor.

blank

bitcoin

Bloomberg Intelligence’a çalışan bir ETF analizcisi olan James Seyffart, SEC’in bu finansal ürünlere onay verme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor. James Seyffart, düşüncelerini şöyle aktardı: “Bir onaylama konusunda oldukça iyimser düşüncelere sahibiz. Çünkü, Gary Gensler ve SEC, Eylül ayının sonlarında, 1940 yasalarına uygun bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’si hakkında bu kadar olumlu konuştuktan sonra, bir aydan kısa bir süre geçmesinin ardından bu konuşmalarının hepsini tamamen inkar edeceklerini düşünmüyoruz.

Söz konusu haberler, SEC başkanı Gary Gensler’ın kısa bir süre önce, 1940 Yatırım Şirketleri Yasası altında başvuruda bulunan BTC vadeli işlemler ürünlerinin pozitif bir şekilde değerlendirileceğine dair açıklamasının ardından çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bununla birlikte daha önce SEC, iki başvuru sahibinden Ethereum vadeli işlemler ETF’si alanında yaptıkları başvuruları geri çekmesini isterken BTC odaklı başvurular için aynı şeyi talep etmemişti. Bu yüzden, BTC odaklı ETF’lerin bir kabul göreceğine dair pozitif algı oluştu. Bu durum, Seyffart’ın tahminlerinin de temelini oluşturuyor: “SEC’in farklı başvurular arasında ayrım yapmaması ve olağan işlemleri yürütmesi durumunda ProShares’in denetleyicilerin onayını alabilecek ilk ETF başvurusu olabileceğini düşünüyorum. ProShares, vadeli işlemler tabanlı, kurallara uygun ilk başvuruyu yapan şirketti.

Bununla birlikte analiste göre diğer şirketler de yakında birer onay alabilir. Analist, küçük bir girişim olan Valhyrie Investments’ın, ProShares’in ardından onay alabilecek ETF başvuruları arasında güçlü bir şansının olduğunu düşünüyor.

Bazı analizciler, bir BTC ETF’sinin onaylanması durumunda piyasanın olumlu tepki vereceğini düşünürken bazıları ise bu tür bir gelişme yaşanması halinde piyasanın olumsuz etkileneceğine inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend