5 Ağustos 2022, Cuma
29.6 C
İstanbul

SEC, Ekim Ayında 4 Adet Bitcoin ETF’sini Onaylayabilir! İşte Muhtemel Onaylanma Tarihleri

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Amerika Birleşik Devletleri’nde, bir Bitcoin ETF’sinin ne zaman onaylanacağı ya da onaylanıp onaylanmayacağına dair tartışmalar devam ediyor. Yatırımcılar, kendi aralarında gerçekleştirdikleri konuşmalarda farklı ETF başvurularının kabul edileceğine dair tahminlerde bulunuyor. Bloomberg ise mevcut durumu mükemmel bir Tweet ile özetledi.

Binance indirim kodu

Bloomberg: “Bu Dört Bitcoin ETF Başvurusu Onay Alabilir!”

Bloomberg analistine göre, ABD yetkili kurumunun Ekim ayı sonuna kadar 4 adet BTC vadeli işlemler ETF’sini onaylaması ihtimali yüksek olabilir. Bu ETF’ler arasında ProShares Bitcoin Strategy ETF, Invesco Bitcoin Strategy ETF, VanEck Bitcoin Strategy ETF ve Valkyrie Bitcoin Strategy ETF yer alıyor.

Binance indirim kodu

bitcoin

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bloomberg Intelligence’a çalışan bir ETF analizcisi olan James Seyffart, SEC’in bu finansal ürünlere onay verme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor. James Seyffart, düşüncelerini şöyle aktardı: “Bir onaylama konusunda oldukça iyimser düşüncelere sahibiz. Çünkü, Gary Gensler ve SEC, Eylül ayının sonlarında, 1940 yasalarına uygun bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’si hakkında bu kadar olumlu konuştuktan sonra, bir aydan kısa bir süre geçmesinin ardından bu konuşmalarının hepsini tamamen inkar edeceklerini düşünmüyoruz.

Söz konusu haberler, SEC başkanı Gary Gensler’ın kısa bir süre önce, 1940 Yatırım Şirketleri Yasası altında başvuruda bulunan BTC vadeli işlemler ürünlerinin pozitif bir şekilde değerlendirileceğine dair açıklamasının ardından çıktı.

Bununla birlikte daha önce SEC, iki başvuru sahibinden Ethereum vadeli işlemler ETF’si alanında yaptıkları başvuruları geri çekmesini isterken BTC odaklı başvurular için aynı şeyi talep etmemişti. Bu yüzden, BTC odaklı ETF’lerin bir kabul göreceğine dair pozitif algı oluştu. Bu durum, Seyffart’ın tahminlerinin de temelini oluşturuyor: “SEC’in farklı başvurular arasında ayrım yapmaması ve olağan işlemleri yürütmesi durumunda ProShares’in denetleyicilerin onayını alabilecek ilk ETF başvurusu olabileceğini düşünüyorum. ProShares, vadeli işlemler tabanlı, kurallara uygun ilk başvuruyu yapan şirketti.

İlgili Haber:  Kanada'da Üçüncü Bir Bitcoin ETF'si Başlatılıyor

Bununla birlikte analiste göre diğer şirketler de yakında birer onay alabilir. Analist, küçük bir girişim olan Valhyrie Investments’ın, ProShares’in ardından onay alabilecek ETF başvuruları arasında güçlü bir şansının olduğunu düşünüyor.

Bazı analizciler, bir BTC ETF’sinin onaylanması durumunda piyasanın olumlu tepki vereceğini düşünürken bazıları ise bu tür bir gelişme yaşanması halinde piyasanın olumsuz etkileneceğine inanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar