28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

SEC, FinHub’ı Bağımsız Bir Ofis Haline Getirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dün, FinHub olarak anılan Stratejik İnovasyon ve Finansal Teknoloji Merkezinin bağımsız bir ofis haline geleceğini duyurdu. Valerie A. Szczepanik, FinHub’ı ofisin ilk müdürü olarak yönetmeye devam edecek. Szczepanik, bu görev doğrultusunda doğrudan SEC Başkanına rapor verecek.

Binance indirim kodu

Szczepanik, “FinHub’ın çalışmalarının kapsamı ve karmaşıklığı, teknolojinin kendisi geliştikçe gelişmeye ve genişlemeye devam etti,” dedi. “Bu örgütsel değişim, kurumun çevikliğini ve dünya çapındaki piyasa katılımcıları ve düzenleyicilerle çalışma esnekliğini kolaylaştıracak. Ayrıca federal menkul kıymetler yasaları ile teknoloji arasındaki kesişimi şekillendirecek. Bu sayede öncü yenilikleri teşvik edecek.”

Binance indirim kodu

2018 yılında Şirket Finansmanı Bölümü bünyesinde kurulan FinHub, dağıtılmış muhasebe teknolojisi ve dijital varlıklar, otomatik yatırım danışmanlığı, dijital pazar finansmanı, yapay zeka ve makine öğrenimi gibi gelişen alanlar dahil olmak üzere finans sektöründe sorumlu yeniliği teşvik etmek için ajans çalışmalarına öncülük etmiştir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

SEC Başkanı Jay Clayton, “FinHub’ı bağımsız bir ofis olarak kurma eylemimiz, yatırımcıların yararına. Bu icraatimiz, piyasalarımızın verimliliği ve esnekliği için yeni teknolojilerin tanıtımını kolaylaştırma taahhüdümüzü ilerletiyor” dedi.

Anderson Kill’in Ortağı Stephen D. Palley, “Bugünkü duyuru, blok zinciri ve dijital varlıklar alanının devam eden olgunlaşmasının kanıtıdır. SEC’in yeni ve gelişen teknolojilerle olan ilişkisinde ileriye doğru önemli bir adımdır” dedi. Palley ayrıca, “Sektör katılımcıları düzenli olarak düzenleyicilerden rehberlik talep ettiler. Bu atama, SEC’in talebe yanıt verme yeteneğini gösteriyor. Umarım yenilikçileri, yoğun bir şekilde düzenlenen menkul kıymetler alanında çalışırken SEC personeli ile ilişki kurmak için ihtiyatlı adımlar atmaya teşvik eder.”

Ofis, kurumun menkul kıymetler endüstrisinin geleceğini etkileyen yeni finansal teknolojileri belirleme ve analiz etme çalışmalarına liderlik etmeye ve teknolojiler geliştikçe piyasa katılımcılarıyla etkileşim kurmaya devam edecek. FinHub Direktörü olarak Szczepanik, SEC’in bölüm ve ofislerinin yanı sıra küresel düzenleyicilerde ortaya çıkan finansal yeniliklerin ve teknolojilerin analizini koordine edecek. Komisyon ve SEC personeline bu alandaki politikaları geliştirip uygularken de tavsiyelerde bulunacak.

İlgili Haber:  Rusya, Dijital Varlıkları Mülkiyet Olarak Tanıyacak

Szczepanik’in SEC müdürü olmasına yönelik düşünceler ne yönde

“Valerie Szczepanik’in yeni ofisin ilk müdürü olarak atanması ve doğrudan SEC Başkanına rapor vermesi, inanıyorum ki, yenilikçi piyasa katılımcıları ve diğer düzenleyici kurumlara erişim ve onlarla etkileşimler dahil, FinHub’ın bugüne kadarki liderliğine olan güveni yansıtıyor. Bana göre FinHub’ın bağımsız bir varlık haline gelmesi, dijital varlığın ve daha geniş FinTech endüstrilerinin devam eden büyümesine ve artan önemine olan inancın sinyalini veriyor,” dedi Global Teknoloji Sektörü Kıdemli Danışmanı Joshua Klayman.

Kripto para ve blok zinciri topluluğunda ABD düzenleyicilerinin teknolojiyi gerçekten anlamadıklarına yönelik bir algı var. Szczepanik doktora eğitimini Georgetown Üniversitesi’nde mühendislik alanında ve lisans eğitimini Pennsylvania Üniversitesi’nde tamamladı. Bu yüzden, bu algının da artık doğru olmayacağını söylemek mümkün.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar