30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

SEC, İki Bitcoin ETF Başvurusunu Erteledi: Karar, Yeni Yılda Açıklanacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitwise ve Grayscale’in Bitcoin ETF başvurularını ertelediğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SEC, Bitwise ve Grayscale’in Bitcoin ETF başvuruları ile ilgili net kararını ertelediğini duyurdu.
  • SEC, Bitwise’ın BTC ETF’si ile ilgili kararını 1 Şubat; Grayscale’in BTC ETF’si ile ilgili kararını ise 6 Şubat tarihinde açıklayacak.
  • ABD düzenleyicisi şimdiye kadar hiçbir BTC spot ETF başvurusunu onaylamadı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitwise ve Grayscale’in Bitcoin borsada işlem gören fon (ETF) başvurularını ertelediğini duyurdu. SEC, net kararını Şubat 2022’de açıklayacak.

Binance indirim kodu

Bitcoin ETF Kararları Şubat Ayında Açıklanacak

SEC, NYSE Arca’nın Bitwise Bitcoin ETP Trust adlı Bitcoin ETF’si ve Grayscale Bitcoin Trust’ın Bitcoin ETF’si ile ilgili kararını ertelediğini duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SEC, Bitwise’ın BTC ETF’si ile ilgili kararını 1 Şubat; Grayscale’in BTC ETF’si ile ilgili kararını ise 6 Şubat tarihinde açıklayacak.

ABD düzenleyicisi her iki firma ile ilgili gerekçeli kararında, “Komisyon, başvuruları değerlendirmek için yeterli zamana sahip olmak adına kararını erteleme yoluna gitmiştir.” ifadelerini kullandı.

Bitwise ve Grayscale’nin BTC ETF Başvuruları

Bitwise Asset Management, Bitcoin vadeli işlemleri veya diğer dolaylı yatırımlar yerine direkt olarak BTC fiyatına yatırım yapma imkanı sunacak olan bir ETF başlatmak için 14 Ekim’de SEC’e başvuru yapmıştı.

Grayscale ise yönetimi altında 45.6 milyar Dolar değerinde devasa bir varlık bulunan Bitcoin Trust ürününü bir ETF’ye dönüştürmek adına 19 Ekim tarihinde SEC’e başvuru yaptı.

En son haberler, SEC’in BTC vadeli işlemlerine bağlı ETF’lere yeşil ışık yakmasına rağmen; direkt olarak BTC fiyatına bağlı olan ETF’lere hâlâ kuşkulu yaklaştığını bir kez daha kanıtlıyor. SEC, şimdiye kadar hiçbir Bitcoin spot ETF başvurusunu onaylamadı.

İlgili Haber:  Etsy CEO’su Silverman: “Bitcoin Bir Ödeme Aracı Olmaya Hazır Değil”

2022 yılı ile birlikte SEC’in BTC ETF politikasında herhangi bir değişiklik olacak mı, göreceğiz.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: