2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

SEC, Kripto Para İncelemelerini Gerekçe Göstererek Robinhood’un Halka Arz Planlarını Erteledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SEC, kripto para operasyonlarını yakından incelediği için Robinhood’un halka arz planlarını ertelediğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Robinhood, 23 Mart 2021’de gizli bir halka arz için başvuruda bulundu; ancak başvuru ile ilgili ek ayrıntılar henüz açıklanmadı.
  • SEC, şirketin kripto para alanında devam eden incelemesine atıfta bulunarak halka arz planlarını ertelediğini duyurdu.

Popüler ticaret uygulaması Robinhood, şimdiye kadar muazzam bir yıl geçirdi. Ancak Bloomberg’in haberine göre, şirketin halka arz planları çeşitli engellere takıldı.

Binance indirim kodu

Erteleme Kararı Sonbahar’a Kadar Uzatılabilir

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Robinhood’un kripto para operasyonlarını yakından incelediğini bildirdi. Robinhood yatırımcıları, geleneksel hisse senetlerinin yanı sıra Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin başta olmak üzere bazı kripto paraların ticaretini gerçekleştirebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

SEC’in ek incelemesi nedeniyle Robinhood’un halka arzı bir ay daha ertelendi. SEC’e yakın bir kaynak ise söz konusu ertelemenin Sonbahar aylarına kadar uzatılabileceğini belirtti.

Robinhood’un Kripto Tutkusu

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, şirketin kripto para operasyonlarını bu yıl önemli bir odak noktası haline getirdi. Yakın tarihli bir röportajda Tenev, Robinhood’un bu operasyonları inşa etmek için “büyük bir yatırım yapmak ve pek çok insanı işe almak” istediğini söyledi. Yenilenen kripto odağı, kripto para ticareti yapan kullanıcı sayısının 2020’nin 4. çeyreğindeki 1.7 milyon seviyesinden 2021’in ilk çeyreğinde kaydedilen 9.5 milyon seviyesine çıkmasına katkı sağladı. Bu, kullanıcı tabanındaki yaklaşık altı katlık bir artış anlamına geliyor.

Yine de firma bu süreçte çeşitli zorluklarla da karşılaştı. Özellikle Elon Musk, Dogecoin ile ilgili tweet attığında aniden yükselen işlem hacimleri nedeniyle Robinhood birkaç kez kesintiye maruz kaldı.

Söz konusu kesintiler, SEC’in Robinhood ile ilgili kapsamlı bir araştırma yapmasını da tetikleyen temel etken oldu.

İlgili Haber:  BlockFi, Yeni Kayıt Almayı Geçici Olarak Durdurdu

Şimdi Robinhood da kripto ETF başvurusunda bulunan 10’dan fazla şirketin yaptığı gibi SEC’den gelecek bir geri dönüşü bekliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar