30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

SEC, Kryptoin Bitcoin ETF Başvurusu ile İlgili Kararını 27 Temmuz’a Erteledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SEC, Bitcoin ETF başvurusularını ertelemeye devam ediyor. Kryptoin firması, düzenleyicinin bir karar vermesi için 45 gün daha beklemek zorunda kalacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SEC, Kryptoin’in Bitcoin ETF başvurusu konusundaki kararını Temmuz ayının sonuna kadar ertelediğini açıkladı.
  • SEC bugüne kadar yapılan tüm Bitcoin ETF başvurularını reddetti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kryptoin’in Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu hakkındaki kararını 27 Temmuz’a ertelediğini duyurdu.

Binance indirim kodu

SEC, Şimdiye Kadar Tüm Bitcoin ETF Başvurularını Reddetti

Delaware merkezli yatırım şirketi Kryptoin, ilk olarak Ekim 2019’da bir Bitcoin ETF başvurusunda bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

SEC, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Komisyon, önerilen kural değişikliğini ve yorumları dikkate almak için yeterli zamana sahip olmadığını; bu nedenle de kesin kararını bir süre daha ertelemenin uygun olduğunu düşünüyor.” ifadelerini kullandı.

Kryptoin’in başvuru yaptığı sırada Wilshire Phoenix ve Bitwise şirketleri de benzer Bitcoin ETF başvurularına sahipti. O zamandan bu yana Wilshire’ın başvurusu SEC tarafından reddedilirken, Bitwise ise başvurusunu Ocak 2020’de geri çekme kararı aldı. Kryptoin ise Nisan 2021’de Bitcoin ETF başvurusunda çeşitli değişiklikler yaptı.

Kripto Endüstrisi ETF’lerin Onaylanması Konusunda Umutlu Görünüyor

SEC bugüne kadar tüm Bitcoin ETF başvurularını geri çevirdi; ancak şu anki başvuru sahipleri ve ABD’deki kripto endüstrisi SEC’in onayı ile ilgili umutlu görünmeye devam ediyor. Mayıs ayında, Vermont merkezli Teucrium şirketi de kendi Bitcoin ETF’si için başvuru yaptı. Öte yandan SEC, halihazırda Skybridge ve Fidelity tarafından yapılan ETF başvurularını da resmi olarak inceliyor.

Skybridge kurucu ortağı Anthony Scaramucci, Mart 2020’de yaptığı açıklamalarda, Gary Gensler’in SEC’in yeni başkanı olarak atanmasıyla birlikte yıl sonuna kadar en az bir Bitcoin ETF başvurusunun onaylanacağını umduğunu belirtti. Scaramucci, “Gary Gensler’in düzenleyici kurumun başına geçmesiyle birlikte 2021 yılı bitmeden bir Bitcoin ETF başlatabileceğimizi düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar