5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

SEC ve Ripple Davası 2022’ye Kadar Uzayabilir: İşte Son Gelişmeler

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SEC ve kripto ödeme şirketi Ripple arasındaki dava 2022 yılına kadar devam edebilir. İşte dava sürecine dair son gelişmeler…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • SEC ve Ripple arasındaki dava 2022 yılına kadar devam edebilir.
  • Olay keşif raporu 30 Ağustos, bilirkişi raporu ise 15 Ekim tarihine kadar uzatıldı.
  • Davayı yakından takip eden blockchain avukatı Jeremy Hogan’a göre, herhangi bir anlaşmaya varılmadığı takdirde dava süreci 2022 başına kadar devam edebilir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto ödeme şirketi Ripple’a karşı açtığı dava beklenenden çok daha uzun sürüyor.

Binance indirim kodu

SEC, Aralık ayında Ripple aleyhine açtığı davada şirketin XRP’deki kayıtsız menkul kıymet satışlarından 1.3 milyar Dolar gelir elde ettiğini iddia etmişti. Ripple ise SEC’in iddialarını başından bu yana reddediyor ve davanın mümkün olan en hızlı sürede sonuçlanmasını talep ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Davayı yakından takip eden avukat Jeremy Hogan’a göre, iki taraf arasında eğer bir anlaşma sağlanamazsa dava 2022 yılına kadar devam edebilir.

Öte yandan davayı yakından takip eden bir başka avukat James Filan, dava sürecini geciktiren bazı önemli gelişmeleri açıkladı.

18 Haziran

18 Haziran tarihinde aslında dava büyük bir dönüm noktasına ulaşacaktı. Mart ayında yargıç, SEC’in 18 Haziran’a kadar Bitcoin, Ethereum ve XRP ile ilgili e-postalarını ve tüm belgelerini açıklamasını talep etti. Ancak SEC, bu tarihi iki ay daha erteleme talebinde bulundu ve yargıç da 14 Haziran’da bu talebi kabul etti.

Ripple, bu e-postaların ve belgelerin, SEC’in kripto paraya dair görüşünü açıkça ortaya koyacağını ve bunun da kendi savlarını destekleyeceğini düşünüyor.

2 Temmuz

2 Temmuz tarihine kadar SEC, Bitcoin, Ethereum ve XRP ile ilgili ana FinHub posta kutusundan e-posta yazışmalarının yanı sıra bazı kurum içi belgelerini de (kurum içi mutabakat veya resmi pozisyon belgeleri gibi) açıklamak zorunda idi. Ancak SEC geçen hafta yaptığı açıklamada halihazırda 25.000 e-posta topladığını ve “on binlerce” belgenin de gözden geçirilmeyi beklediğini belirtti.

İlgili Haber:  40.000 Ether'in Her Biri Yalnızca 1 Dolara Satıldı

31 Ağustos

14 Haziran’da verdiği kararla birlikte yargıç, olay keşfi yapmak için belirlenen son tarihi 31 Ağustos’a kadar uzattı. Bu, SEC ve Ripple’ın argümanlarını ve delillerini tam anlamıyla dosyalamaları ve desteklemeleri için son tarih olarak kaydedildi. Bu tarih başlangıçta 2 Temmuz olarak belirlenmişti; her ne kadar Ripple, SEC’in erteleme talebine karşı çıkmış olsa da yargıç karar hakkını erteleme yönünde kullandı.

15 Ekim

Yargıç 14 Haziran’da verdiği kararlarla birlikte bilirkişi raporu için belirlenen son tarihi de 15 Ekim’e kadar uzattı. Tüm bunlar, Ripple ve SEC arasında ciddi bir anlaşma sağlanamadığı takdirde davanın uzun süre daha devam edebileceği anlamına geliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar